banner

KODY RABATOWE

Laptop Ninkear N14 Pro 14 cali

N14 pro.png

https://www.geekbuying.com/go/8AY2FsGH

Kupon rabatowy - 85QS6NRT

Tablet BMAX MaxPad i9 Plus

tablet.png

https://www.geekbuying.com/go/8AXycpjn

Kupon rabatowy - 7HXCRB4Z

Minikomputer do gier T-bao

 

mini komp.png

https://www.geekbuying.com/go/8AXy3rbP

Kod rabatowy - 7H8XM2OG

Monitor gamingowy KTC H27T22

monitor ktc.png

https://www.geekbuying.com/go/89UnZOOC
Kupon rabatowy - 72PLMS0K

Projektor WANBO TT

Wanbo TT.png

https://www.geekbuying.com/go/89JmAJ0T

Kod rabatowy - WANBO1

Projektor WANBO X5

projektor wanbo.png

https://www.geekbuying.com/go/85EJAoln
Kod rabatowy - NNNDEWBX5

ROBOT PROSCENIC M9

 

proscenic.png

https://www.geekbuying.com/go/883Tn3OM

Kod rabatowy: 86QDCGRWW

 

Aktualności - TOP 10

Kamera Termowizyjna VEVOR SC240N

obraz 2023 08 16 120057122

W dzisiejszym odcinku recenzja kamery termowizyjnej VEVOR SC240N.
Sprawdź gdzie ucieka ciepło z twojego domu, znajdź wycieki z instalacji CO i CW lub skontroluj stan połączeń elektrycznych.

Więcej…

Doogee S98 z dwoma ekranami i noktowizorem

Doogee zapowiada nowy telefon z serii S. Wytrzymały telefon Doogee S98 ma zostać wprowadzony do globalnej sprzedaży pod koniec marca.

Więcej…

Data premiery i cena Doogee V20 została właśnie ujawniona

dooge V20

Doogee potwierdził datę premiery swojego najnowszego, wytrzymałego telefonu V20. Telefon będzie dostępny w przedsprzedaży na AliExpress od 21 lutego. V20 ma funkcje, których nie spodziewałbyś się po wytrzymałym telefonie.

Więcej…

Ruszyła przedsprzedaż najnowszego smartfonu marki DOOGEE model V20 Dual 5G

DOOGE

Ruszyła przedsprzedaż najnowszego smartfonu marki DOOGEE model V20 Dual 5G, dla pierwszych osób które zamówią ten telefon w przedsprzedaży bardzo duże rabaty oraz nagrody.

Więcej…

Ariva 4K foto1 net

Ferguson Ariva 4K Combo -  mocny set-top-box z Androidem na pokładzie. (sprawdź aktualną cenę)

Firma Ferguson to niekwestionowany lider jeżeli chodzi o polskich producentów tunerów satelitarnych jak również tunerów DVB-T/T2, a od niedawna także wiodący producent odtwarzaczy multimedialnych. Myślę że nikogo nie trzeba przekonywać o zaletach takich tunerów jak chociażby Ariva 252 Combo czy odtwarzaczy z serii FBOX które zyskały już uznanie szerokiego grona użytkowników. Wychodząc jednak naprzeciw rosnącym oczekiwaniom rynku, firma Ferguson postanowiła wykorzystać zdobyte doświadczenie i zrobić krok naprzód poprzez wprowadzenie do sklepów nowego set-top-boxa, łączącego cechy obu wspomnianych powyżej urządzeń. Jak jej się to udało? O tym przekonacie się czytając dzisiejszą recenzję.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Ferguson Ariva 4K Combo zapakowany został w białe, tekturowe pudełko, sprawiające całkiem niezłe wrażenie. Na wierzchu  znalazło się częściowe zdjęcie urządzenia chociaż nie jest tu ono pierwszoplanowe, ponieważ większość uwagi przykuwa obraz wychodzący z ekranu telewizora mający zapewne sugerować wysoką jakość technologii 4K. Oczywiście nie zabrakło też informacji o obsługiwanych standardach DVB-S2, DVB-C oraz DVB-T/T2. Więcej informacji znajdziemy na spodzie pudełka gdzie zamieszczono bardziej szczegółową specyfikację wraz ze zdjęciami urządzenia. 

zawartość pudełka

W pudełku raczej bez niespodzianek, znajdziemy tutaj oczywiście Arivę 4K Combo, zasilacz 12V 2.0A, pilot zdalnego sterowania wraz z bateriami, oraz instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną. Na próżno szukać tu jakichkolwiek przewodów do podłączenia telewizora czy innych urządzeń, co zresztą jest już standardem w przypadku tego typu urządzeń i niestety pod tym względem nowa Ariva niczym się nie wyróżnia, a szkoda. Pamiętajcie zatem aby dodatkowo zaopatrzyć się przynajmniej w kabel HDMI, oczywiście jeżeli takim nie dysponujecie. 


wykonanie

Firma Ferguson przyzwyczaiła nas do wysokiej jakości wykonania swoich urządzeń i również w tym przypadku nie możemy czuć się zawiedzeni. Obudowa z wyjątkiem frontu wykonana została z metalu, poszczególne elementy zostały dokładnie spasowane a złącza solidnie zamontowane.

Wymiary Ariva 4K Combo to 258mm x 158mm x 43mm czyli jest znacznie większa niż odtwarzacze z serii Ferguson FBOX, ale z drugiej strony mniejsza niż np Ariva 252 Combo. 

Jeżeli chodzi o design to jest on bardzo minimalistyczny, chociaż trzeba przyznać że prezentuje się całkiem nieźle. Fortepianowa czerń w jakiej utrzymana została cała obudowa, z dużym srebrnym logiem Ariva pośrodku i zupełnie pustym panelem przednim, sprawia wrażenie że mamy do czynienia z urządzeniem klasy premium. 

Gorzej wygląda to jeżeli spojrzymy na Arivę pod kątem praktycznym. Fortepianowa czerń szybko łapie odciski palców a brak jakichkolwiek przycisków sprawia że bez pilota nie będziemy w stanie nawet uruchomić urządzenia. Oczywiście trudno to traktować jako wadę, niemniej jednak panel w Arivie 252 jak dla mnie był znacznie praktyczniejszy.

Kolejna kwestia to dioda informująca o stanie działania urządzenia oraz wyświetlacz.

Zacznijmy może od diody która podświetla okrąg umieszczony pośrodku panela, w zależności od trybu działania świeci się on na czerwono lub niebiesko. Wygląda to naprawdę nieźle, natężenie światła jest dobrze dobrane, nie przeszkadza ono ani w trakcie oglądania ani też po przełączeniu w tryb czuwania, tak więc tutaj duży plus dla konstruktorów.

Nieco gorzej wygląda kwestia wyświetlacza. Co prawda trudno mieć jakieś zastrzeżenia co do samego jego działania, ponieważ pod względem technicznym nie mam tutaj żadnych uwag, natomiast uważam że jego potencjał nie został wykorzystany.  Jedyną funkcją jaką pełni w przypadku Arivy 4K Combo, to wyświetlanie aktualnej godziny i to na dodatek tylko w trybie pracy urządzenia. Po przełączeniu w tryb czuwania wyświetlacz się wyłącza.  Myślę że można by było tutaj nieco zmodyfikować oprogramowanie tak aby bardziej wykorzystać jego potencjał - wyświetlanie numeru aktualnie oglądanego kanału, czas pozostały do końca odtwarzania oglądanego filmu czy chociażby możliwość wyboru wyświetlania aktualnej godziny w trybie czuwania.  

wejścia /wyjścia

Spójrzmy teraz na tylny panel.

Jak widzicie Ariva 4K Combo została całkiem nieźle wyposażona w złącza, oprócz wejść antenowych znajdziemy tu trzy gniazda USB, złącze Ethernet, wyjście HDMI 2.0, analogowe wyjście dźwięku i obrazu AV, optyczne wyjście dźwięku, wejście zasilania oraz czytnik kart microSD. Jeżeli dołożymy do tego czytnik kart płatnych telewizji umieszczony po prawej stronie odbiornika oraz specjalne miejsce na dysk twardy na spodzie to naprawdę wygląda to bardzo dobrze i nawet najwięksi malkontenci będą zadowoleni. Oczywiście można by mu zarzucić brak przelotek antenowych czy drugiej głowicy telewizji satelitarnej ale nie będę się czepiał - jast naprawdę nieźle.  

pilot zdalnego sterowania

Ariva 4K Combo wyposażona została w pilota Ferguson RCU660. Jest to sprawdzona konstrukcja dobrze znana z tunerów satelitarnych tego producenta, takich jak chociażby Ariva 252 Combo. Oczywiście został on minimalnie zmodyfikowany poprzez przypisanie funkcji myszki pod przycisk F3, oraz dodaniu znaczka Androida do przycisku zaprogramowanego na stałe pod Arive 4K Combo, ale poza tym to ten sam pilot.  

Jeżeli chodzi o jego wykonanie i walory użytkowe to oceniam go pozytywnie. Co prawda nie należy on do najmniejszych pilotów z jakimi miałem do czynienia i z pewnością trudno nazwać go zgrabnym, ale muszę przyznać że całkiem dobrze leży w dłoni a przy tym rozmieszczenie poszczególnych przycisków jest przejrzyste i funkcjonalne. Nie można też nic zarzucić jakości materiałów z jakich został wykonany, ponieważ jak się pewnie domyślacie są one bardzo dobrej jakości. Spód pilota jest lekko podgumowany, przyciski dobrze się naciskają i tak naprawdę nie ma się prawie do czego przyczepić. Prawie - ponieważ przyciski umieszczone w kółku pośrodku pilota podczas przyciskania wydają głośne charakterystyczne kliknięcia, co dla niektórych może być atutem, ale mnie to mocno irytuje, szczególnie gdy oglądam coś wieczorem gdy panuje już cisza w domu.

Jeżeli jesteśmy już przy sterowaniu, to warto wspomnieć że o ile w przypadku oglądania telewizji pilot sprawdza się bardzo dobrze, to już w zastosowaniach multimedialnych niekoniecznie. Wpisywanie adresów www w przeglądarce, pisanie maili czy postów na portalach społecznościowych to istna udręka. Na szczęście Ariva 4K Combo, bardzo dobrze współpracuje zarówno z przewodowymi jak i bezprzewodowymi myszkami i klawiaturami, dzięki czemu bardzo łatwo możemy korzystać z niego jak ze zwykłego komputera. 

Dodatkowo jeżeli takie rozwiązania was nie zadowalają, możecie skorzystać z polecanej przez producenta aplikacji NesTV, dzięki której możecie sterować Arivą za pomocą smartfona lub tabletu.

 

II. Specyfikacja Techniczna /  Testy Wydajność 

Chipset: Amlogic S905-B, Quad core Cortex A53 @ 2.02 GHz

Flash Memory: EMMC 8GB

DDR III Memory: 1GB

DVBS Tuner Type: On board

DVBS Frequency Range: 950~2150MHz

DVBS Demodulator Mode: DVB-S (QPSK, ETS 300 421) and DVB-S2 (QPSK/8PSK, ETS 302 307)

DVBT/T2/C Demodulator Mode: ETSI EN 302-755 V1.3.1 and EN 300-744 V1.6.1 compliant

DVBT/T2/C Frequency Range: 52.5MHz to 866MHz

Video Decode:

H.264/H.265 HEVC MP L5.0 up to 4K UHD 60fps

H.264/H.265 AVC MP L5.1 up to 4K UHD 60fps

H.264/H.265 MVC up to 4K UHD 60fps

MPEG-4 ASP L5 up to 1080P 60fps

AVS Jizhun Profile up to 1080P 60fps

MPEG-2 MP HL up to 1080P 60fps

MPEG-1 MP HL up to 1080P 60fps

RealVideo 8/9/10 up to 1080P 60fps

WebM up to VGA

Video File Format Support: MKV, WMV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, MP4, RM, JPG, BMP, GIF and others

HDMI Output: HDMI 2.0

Video Resolution: 4K 60Hz, 4K 50Hz, 1080p/i, 720p

Wi-Fi: Built-in 802.11 b/g/n, 2.4G/5G dual band

Ethernet: Bilt-in 100M Ethernet RJ-45 modem for communication with Internet network

Audio Decode: Dolby Digital/Digital Plus, MPEG, OGG, OGA, FLAC, ALAC, APE, M4A, RM, MPEG-1 layer1/2, MPEG-2 Layer II (DTS passthrough)

Sampling Frequency: 32KHz, 44.1KHz, 48KHz

PVR Record: Instant Record and Timer Record, EPG Timer Record

Time-Shift Support: Auto Time-Shift

File System Support: NTFS, FAT32

Operating Temperature: 0°C-40°C

Storage Temperature: -10°C-65°C

Humidity: <95%

Dimension (width x depth x height): 258mm x 158mm x 43mm

Input Voltage: 12V 2.0A

Power Consumption: Max 24W

Power Consumption in Standby Mode: <0,5W

Sercem Fergusona Ariva 4K Combo jest czterordzeniowy procesor Amlogic S905-B, wspierany grafiką Penta-Core Mali-450 @750MHz, oraz 1GB pamięci RAM. Parametry te powinny zapewnić płynne działanie urządzenia zarówno podczas oglądania kanałów telewizyjnych, jak i korzystania z aplikacji i funkcji multimedialnych. Nie powinniście mieć też problemów  z uruchomieniem  mniej wymagających gier wideo. Jedyne obiekcje możemy mieć co najwyżej do ilości pamięci RAM, której to niewątpliwie przydało by się nieco więcej, ale z drugiej strony Ferguson FBOX 4K wyposażony w identyczne podzespoły radzi sobie całkiem nieźle, tak więc i w tym przypadku powinno być podobnie. 

Do sprawdzenia rzeczywistej wydajności posłużyłem się jak zwykle kilkoma benchmarkami.

Na początek najpopularniejszy z nich czyli AnTuTu

Jak widzicie wynik 38 123 pkt. jaki uzyskał Ferguson Ariva 4K Combo, daje gwarancje że nie będziemy mieć problemów z wydajnością, zarówno w przypadku odtwarzania  programów i materiałów wideo w jakości UHD, jak i też jednoczesnym uruchomieniu kilku, nawet bardziej wymagających aplikacji. 

Ponieważ wyniki z AnTuTu są bardzo obiecujące, drugim benchmarkiem z jakiego skorzystałem był 3DMARK, czyli najbardziej znana aplikacja do testowania wydajności w grach.

Tutaj również nie ma powodu do narzekań, co prawda do wydajności konsoli czy komputera dużo mu brakuje, ale z pewnością pozwoli wam pograć w większość gier dostępnych w sklepie GooglePlay, dostarczając dużo rozrywki całej waszej rodzinie. Warto tutaj jedynie wspomnieć że do komfortowej gry niezbędne będzie podłączenie myszki i klawiatury, ponieważ w większości przypadków uczestniczenie w rozgrywce za pomocą pilota jest po prostu niemożliwe.

III. Podłączenie i jakość wyświetlanego obrazu

Podłączenie Arivy 4K Combo nie powinno sprawić nikomu kłopotu, należy jedynie pamiętać, że tak jak już wspominałem na wstępie, wraz z tunerem nie otrzymujemy żadnych kabli, tak wiec musimy się w takie zaopatrzyć we własnym zakresie. Po podłączeniu do Arivy anteny naziemnej i satelitarnej oraz podłączeniu zasilania możemy przejść już do prostego instalatora.

Jak widzicie nie ma tu zbyt wielu opcji do wyboru tak więc już po kilku chwilach nasze urządzenie jest gotowe do pracy i możemy przejść do wyszukiwania kanałów telewizyjnych i radiowych.

Ponieważ urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android, do odbioru telewizji posłuży nam dedykowana aplikacja DTV, znana zapewne użytkownikom multimedialnych odtwarzaczy FBOX3 TV.  Aplikacja ta została rozbudowana o możliwość odbioru telewizji satelitarnej natomiast pozostałe funkcje pozostały bez zmian. 

W przypadku pierwszego uruchomienia tej aplikacji od razu zostajemy przeniesieni do okna wyszukiwania kanałów. Do wyboru mamy kanały satelitarne, kanały naziemnej telewizji cyfrowej lub kanały telewizji kablowej. Sam proces wyszukiwania jest zautomatyzowany, jednak dostępny mamy też tryb ręczny dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

O ile w przypadku naziemnej telewizji cyfrowej nie mamy zbyt wielu opcji do ustawiania to już w przypadku kanałów nadawanych z satelity jest już czym się pobawić. Podobnie jak w tradycyjnych tunerach satelitarnych mamy możliwość konfiguracji DiSEqC, zarządzania listami satelitów i transponderów, dostępne są funkcje wyszukiwania blindscan, fastscan i wiele innych opcji o których nie będę tutaj sie rozpisywał. Ariva 4K Combo współpracuje również z konwerterami typu Unicable.

Po wyszukaniu kanałów możemy od razu przejść do oglądania telewizji. Kanały zapisują się na listach, które możemy dowolnie układać i sortować według własnych upodobań. Możemy tworzyć listy ulubionych, przeglądać informacje o aktualnie nadawanym programie czy też korzystać z EPG. Możliwości jest naprawdę dużo a obsługa poszczególnych funkcji bardzo intuicyjna i prosta.

 

Jak przystało na nowoczesny tuner, nie zabrakło również możliwości bezpośredniego nagrywania audycji telewizyjnych, korzystania z funkcji EPG do zaprogramowania nagrywania, czy też funkcji TimeShift pozwalającej na zatrzymanie i wznowienie odtwarzania w dowolnym momencie. Zarówno do nagrywania jak i korzystania z funkcji Timeshift wymagane jest podłączenie dysku twardego lub pamięci przenośnej.

 jakość obrazu

Ponieważ w przypadku naziemnej telewizji cyfrowej jak na razie  najwyższą rozdzielczością jest HD, to głównie skupiłem się na przekazach z satelity, gdzie to możemy spotkać się z kanałami nadawanymi w rozdzielczości UHD.  Jeżeli chodzi o te kanały to powiem wam że byłem pod wrażeniem, jakość obrazu jest naprawdę powalająca. Nie wiem ile w tym zasługi tunera Arivy a ile samej jakości nadawanego materiału, ale dla samej możliwości oglądania tych kanałów myślę że warto kupić Arivę 4K Combo. (sprawdź aktualną cenę)

Jeżeli chodzi o pozostałe kanały, czyli te nadawane w jakości HD i SD, to raczej nie odbiegają zbytnio jakością od tych wyświetlanych poprzez inne tunery, zarówno zewnętrzne jak i te wbudowane w telewizory. 

Ariva 4K Combo bardzo dobrze radzi sobie z płynnością obrazu i to niezależnie od tego czy kanały nadawane są w jakości SD/HD czy też UHD. Również czasy przełączania się pomiędzy poszczególnymi kanałami są na akceptowalnym poziomie.

Nie będę się dzisiaj rozpisywał na temat Menu i OSD jakie oferuje aplikacja DTV, ponieważ nie różnią się one zbytnio od tego znanego z FBOX 3TV, do testu którego was odsyłam. Poniżej macie kilka zdjęć jak to wygląda.

IV. Android i Multimedia

Odtwarzanie kanałów telewizyjnych to bardzo ważna funkcja Arivy 4K Combo, jednak prawdziwą jej siłą są możliwości multimedialne. Tak naprawdę tuner ten, to nic innego jak mini komputer, który po podłączeniu klawiatury i myszki pozwala na serfowanie po internecie, korzystanie z poczty, portali społecznościowych, przeglądanie zdjęć, pracę z dokumentami, odtwarzanie materiałów wideo i strumieni sieciowych, granie w gry i wiele więcej. Dostęp do Sklepu Play pozwala na pobranie i instalacje setek aplikacji i gier tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak już sobie ustaliliśmy Ariva pracuje w oparciu o system operacyjny Android 5.1.1 z autorską nakładką firmy Ferguson. Jest to sprawdzone rozwiązanie skopiowane z serii urządzeń FBOX, gdzie zyskało bardzo dużą popularność.

Główny interfejs składa się z trzech ekranów na których możemy umieszczać skróty do zainstalowanych przez nas aplikacji. Aplikacje te możemy dowolnie konfigurować, zmieniać ich kolejność, przesuwać w wybrane miejsce, zatrzymywać ich działanie, czy nawet odinstalowywać bezpośrednio z pulpitu, dzięki czemu każdy może mieć indywidualny wygląd pulpitu z własnymi aplikacjami.

Podobnie jak w serii FBOX dolny pasek ekranu na którym znajdują się skróty do najważniejszych zdaniem producenta aplikacji jest zablokowany i niestety tutaj nie będziemy w stanie nic zmienić.

Oczywiście nie jesteśmy skazani jedynie na te trzy ekrany główne, podobnie jak w każdym systemie Android, wszystkie zainstalowane aplikacje znajdziemy po kliknięciu w zakładkę "Aplikacje" na głównym pasku pulpitu.  

multimedia

Aplikacją multimedialną o największych możliwościach jest oczywiście Kodi. To dzięki niej możemy odtwarzacz nasze filmy, przeglądać zdjęcia i korzystać z tysięcy strumieni wideo dostępnych w sieci. Ponieważ na jej temat znajdziecie w sieci całe strony, nie będę tutaj się o niej rozpisywał, jednak gorąco was zachęcam do zapoznania się z jej możliwościami.

Domyślnie zainstalowane mamy też takie aplikacje do odtwarzania sieciowych strumieni video jak VideoStar, YouTube czy Netflix, nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby doinstalować sobie dowolne aplikacje z których akurat chcielibyśmy skorzystać takie jak np. Ipla, Player, TVP Player,  VOD Onet, HBO GO itp. 

Dużym atutem Fergusona Ariva 4K Combo jest też wsparcie dla technologi 4K. Bez problemu będziecie mogli oglądać nie tylko kanały nadające w rozdzielczości UHD, ale też odtwarzać wszelkiego rodzaju filmy i materiały wideo w najwyższej jakości. Jest to tym bardziej ważne, iż coraz więcej obecnie sprzedawanych telewizorów wyposażonych jest w matryce UHD i do pełnego wykorzystania ich możliwości niezbędne jest dostarczenie materiałów w odpowiedniej jakości , do czego Ariva 4K jest bez wątpienia świetnie przygotowana. 

Podczas testów sprawdziłem jak Ariva 4K radzi sobie zarówno z filmami w rozdzielczości UHD jak i HD z bardzo wysokim bitrate. W obu przypadkach bylem bardzo zadowolony z wyników, zarówno płynność odtwarzania jak i jakość obrazu okazała się być bez zarzutu.

Ferguson Ariva 4K Combo wspiera również takie technologie jak  Miracast, Airplay czy DLNA, dzięki czemu z łatwością prześlecie zdjęcia muzykę czy filmy z telefonu lub tabletu wprost na ekran waszego telewizora. 

V. Podsumowanie

Ferguson Ariva 4K Combo to z pewnością odbiornik wyznaczający nowy trend na rynku tunerów satelitarnych, jak i tunerów DVB-T/T2. Rewolucja cyfrowa jaką obserwujemy w ostatnim czasie sprawiła że zupełnie inaczej postrzegamy kwestię odbioru telewizji. Kiedy jeszcze kilka lat temu dostęp do kilkuset kanałów był dla nas szczytem marzeń, tak obecnie na nikim nie robi to już wrażenia. Coraz szybsze tempo życia, natłok codziennych spraw i obowiązków, sprawiają że mamy coraz mniej czasu na oglądanie, dlatego też kiedy zasiadamy przed telewizorem oczekujemy że otrzymamy treści których akurat oczekujemy. Coraz częściej to nie my dostosowujemy się do programu telewizyjnego ale oczekujemy wręcz odwrotnej sytuacji.

Aby było to możliwe potrzebujemy do tego zupełnie innych urządzeń i takim właśnie urządzeniem jest Ariva 4K Combo. Możliwość zamontowania dysku twardego i rozbudowany harmonogram nagrywania, pozwala nam na zapisywanie tysięcy godzin audycji telewizyjnych, filmów czy seriali, które za jednym kliknięciem odtworzymy w najbardziej optymalnym dla nas czasie, a przecież to dopiero początek możliwości tego tunera.

System Android w połączeniu z siecią internetową otwiera nam dopiero prawdziwe okno na świat. Możliwość dostępu do tysięcy strumieni audio-video dostępnych w sieci, oraz serwisów VOD, sprawi że już nigdy nie będziecie się nudzić przed telewizorem. Jeżeli dołożymy do tego możliwość korzystania z dowolnych przeglądarek internetowych, komunikatorów sieciowych, portali społecznościowych, programów pocztowych, edytorów dokumentów, gier wideo i tysięcy aplikacji dostępnych do pobrania ze sklepu Play, to czy można chcieć czegoś więcej?. Taka właśnie jest nowa Ariva 4K Combo.

Ale się rozpisałem - ale tuner naprawdę mi się spodobał, w końcu wszystko mogę mieć w jednym miejscu bez konieczności kupowania dodatkowej szafki na kilka urządzeń pod telewizorem i plątaniny kabli. Oczywiście urządzenie nie jest bez wad, o których wspominałem już w powyższej recenzji, ale większość z nich jest do poprawienia poprzez drobne zmiany w oprogramowaniu na które akurat w przypadku tego producenta możemy liczyć. 

Sprawdź aktualne ceny: FERFGUSON ARIVA 4K COMBO