banner

KODY RABATOWE

Laptop Ninkear N14 Pro 14 cali

N14 pro.png

https://www.geekbuying.com/go/8AY2FsGH

Kupon rabatowy - 85QS6NRT

Tablet BMAX MaxPad i9 Plus

tablet.png

https://www.geekbuying.com/go/8AXycpjn

Kupon rabatowy - 7HXCRB4Z

Minikomputer do gier T-bao

 

mini komp.png

https://www.geekbuying.com/go/8AXy3rbP

Kod rabatowy - 7H8XM2OG

Monitor gamingowy KTC H27T22

monitor ktc.png

https://www.geekbuying.com/go/89UnZOOC
Kupon rabatowy - 72PLMS0K

Projektor WANBO TT

Wanbo TT.png

https://www.geekbuying.com/go/89JmAJ0T

Kod rabatowy - WANBO1

Projektor WANBO X5

projektor wanbo.png

https://www.geekbuying.com/go/85EJAoln
Kod rabatowy - NNNDEWBX5

ROBOT PROSCENIC M9

 

proscenic.png

https://www.geekbuying.com/go/883Tn3OM

Kod rabatowy: 86QDCGRWW

 

Aktualności - TOP 10

Kamera Termowizyjna VEVOR SC240N

obraz 2023 08 16 120057122

W dzisiejszym odcinku recenzja kamery termowizyjnej VEVOR SC240N.
Sprawdź gdzie ucieka ciepło z twojego domu, znajdź wycieki z instalacji CO i CW lub skontroluj stan połączeń elektrycznych.

Więcej…

Doogee S98 z dwoma ekranami i noktowizorem

Doogee zapowiada nowy telefon z serii S. Wytrzymały telefon Doogee S98 ma zostać wprowadzony do globalnej sprzedaży pod koniec marca.

Więcej…

Data premiery i cena Doogee V20 została właśnie ujawniona

dooge V20

Doogee potwierdził datę premiery swojego najnowszego, wytrzymałego telefonu V20. Telefon będzie dostępny w przedsprzedaży na AliExpress od 21 lutego. V20 ma funkcje, których nie spodziewałbyś się po wytrzymałym telefonie.

Więcej…

Ruszyła przedsprzedaż najnowszego smartfonu marki DOOGEE model V20 Dual 5G

DOOGE

Ruszyła przedsprzedaż najnowszego smartfonu marki DOOGEE model V20 Dual 5G, dla pierwszych osób które zamówią ten telefon w przedsprzedaży bardzo duże rabaty oraz nagrody.

Więcej…

 baner phone22 Elegenace5

Kiano Elegance 5.5 - smartfon który może się podobać

Telefon ten swoją premierę miał już co prawda jakiś czas temu, ponieważ pojawił się na rynku pod koniec ubiegłych wakacji, jednak jak dotąd nie mieliśmy okazji bliżej się z nim zapoznać. Kiedy więc kilka dni temu pojawiła się możliwość przeprowadzenia testów Kiano Elegance 5.5 od razu zabrałem się za przygotowanie jego recenzji z którą już dzisiaj będziecie mogli się zapoznać.

I. ROZPAKOWANIE / OBUDOWA / JAKOŚĆ WYKONANIA

Kiano Elegance 5.5  zapakowany został w czarne tekturowe pudełko, na wierzchu którego znalazło się jedynie logo producenta i model telefonu. Nieco więcej informacji znajdziemy na jego spodniej części gdzie znalazła się specyfikacja techniczna oraz informacja o zawartości pudełka.

Zestaw

W pudełku oprócz telefonu znajdziemy: ładowarkę sieciową, kabel USB, specjalną ściereczkę do czyszczenia telefonu, oraz kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi. Wszystkie akcesoria zostały zapakowane w oddzielne pudełeczka które nadają całemu zestawowi elegancji i sprawiają wrażenie że mamy do czynienia z zestawem klasy premium. Szkoda jedynie że w pudełku nie znalazł się chociaż najtańszy zestaw słuchawkowy czy etui na telefon, co z pewnością podniosło by prestiż zestawu.

                      

Wykonanie.

Kiano Elegance 5.5 zaraz po wyjęciu z pudełka sprawia bardzo dobre wrażenie, zarówno jeżeli chodzi o design jak i jakość wykonania samego telefonu. 

Aluminiowa ramka dookoła telefonu została świetnie spasowana zarówno z szybą ekranu, jak i plastikową tylną klapką. Dodatkowo została ona lekko zwężona po bokach, dzięki czemu telefon wydaje się cieńszy i bardziej smukły niż jest w rzeczywistości, a trzeba przyznać że nie należy on niestety do najcieńszych. 

Ramka ta nadaje też dużej sztywności całej konstrukcji telefonu, przez co mamy wrażenie że trzymamy w ręku naprawdę solidne urządzenie. 

Na spodzie telefonu znalazło się gniazdo microUSB oraz maskownica głośnika, układ jej otworów mógłby sugerować że mamy tu do czynienia z podwójnym głośnikiem, jednak jak się okazuje jest to tylko atrapa a smartfon dysponuje pojedynczym głośnikiem co akurat w tym przedziale cenowym nie jest zaskoczeniem.

Na górnej krawędzi tradycyjnie znalazło się gniazdo słuchawkowe 3.5mm.

Pozostały nam jeszcze przyciski mechaniczne, które to znalazły się na prawej krawędzi telefonu. Są one ergonomiczne rozmieszczone, jednak jak dla mnie zbytnio wystają ponad obudowę, co w połączeniu z ich ostrymi kantami, sprawia że są dość nieprzyjemne w dotyku i korzystanie z nich powoduje pewien dyskomfort. 

Dobrze prezentuje się natomiast front telefonu. Duży wyświetlacz IPS o przekątnej 5,5" przykryty został taflą szkła 2.5D, sprawiając wrażenie że mamy do czynienia z ekranem prawie bezramkowym. Plusem takiego rozwiązania oprócz walorów estetycznych jest też fakt że telefon jest bardzo smukły jak na swoją przekątną ekranu i bardzo dobrze leży w dłoni. 

Nad ekranem tradycyjnie znajdziemy przedni głośnik, kamerę, czujnik zbliżeniowy i natężenia światła oraz co jest rzadko spotykane wśród smartfonów z tego segmentu cenowego - przednia dioda doświetlająca, która z pewnością ucieszy wszystkich miłośników selfie. 

Pod ekranem prawie bez niespodzianek, znajdziemy tu trzy typowe dla Androida przyciski, które niestety nie otrzymały podświetlenia. Napisałem wam "prawie" ponieważ znajdziemy tu jeszcze otwór mikrofonu który znajduje się w szkle przykrywającym ekran, zaraz pod przyciskami. Może ma to jakieś uzasadnienie techniczne ale jak dla mnie wygląda to kiepsko i nieco psuje niezły design telefonu.   

Tylny panel to niestety jeden ze słabszych elementów tego smartfona. Co prawda pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka jest pozytywne, jednak już po chwili okazuje się że czarny plastik jest zbyt śliski i bardzo mało odporny na odciski palców. Prawdopodobnie producent też to zauważył i stąd ta specjalna ściereczka dołączona do zestawu :)

Nie najlepiej oceniam też stopień sztywności tylnej klapki, która dość mocno się ugina, wydając przy tym niepokojące trzaski. 

Jeżeli jesteśmy przy tylnym panelu to znajdziemy tu jeszcze obiektyw głównej kamery oraz podwójną diodę doświetlającą LED. Zarówno diody jak i obiektyw otrzymały srebrne ramki, które oprócz walorów estetycznych pełnią również funkcje ochrony obiektywu przed przypadkowym zarysowaniem.

Z telefonem możecie się też zapoznać na poniższej wideo-recenzji którą dla was przygotowałem.

Jeżeli film ci się podobał kliknij  tutaj i subskrybuj nasz kanał

II. PARAMETRY / SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Czy bardzo dobre wykonanie smartfona Kiano Elegance 5.5, zostanie poparte równie dobrą specyfikacją techniczną?, przekonajmy się. 

PROCESOR 4 rdzeniowy MT 6580 o częstotliwości 1.3 GHz
PAMIĘĆ RAM 1 GB
PROCESOR GRAFICZNY ARM Mali 450 MP
DUAL SIM w trybie Standby
SYSTEM OPERACYJNY Android 5.1 Lolipop
WYŚWIETLACZ 5,5 calowy IPS o rozdzielczości 720×1280 HD
METALOWA RAMKA – stop cynku
EKRAN DOTYKOWY 320 dpi (extra high), 16,7 M color
CZYTNIK KART PAMIĘCI do 64 GB
FUNKCJA STEROWANIA GESTAMI – pozwala uruchomić wybrane aplikacje za pomocą gestu
SMARTWAKE – funkcja Inteligentnego wybudzania – przy wygaszonym telefonie można uruchomić aplikacje za pomocą znaków wyrysowanych na ekranie
APARAT 2 Mpx z przodu, 8 Mpx z tyłu
WI-FI 802.11 b/b/n
GSM na częstotliwościach 850/900/1800/1900 MHz
3G na częstotliwościach 900/2100
BLUETOOTH 4.0
GPS oraz AGPS
BATERIA 2400 mAh, litowo-jonowa

Przeglądając wstępnie specyfikację techniczną telefonu, trudno powiedzieć że w jakiś sposób wyróżnia się on na tle innych smartfonów z tego przedziału cenowego. Trzeba sobie jasno powiedzieć że w podobnej cenie znajdziecie przynajmniej kilka modeli o znacznie lepszej wydajności choć niekoniecznie tak dobrze wykonanych.

W dalszej części sprawdzimy sobie wydajność telefonu w benchmarkach jak i napiszę wam o moich wrażeniach z jego użytkowania.

III. SYSTEM / APLIKACJE

System

Smartfon Kiano Elegance 5.5 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop. Jak wiecie jest to już starsza wersja i pomimo że jeszcze często stosowana przez producentów, to jednak można było liczyć że producent w przypadku tego modelu pokusi się przynajmniej o Androida w szóstej odsłonie. No cóż może w następnej wersji tego modelu.

Plusem, przynajmniej jak dla mnie jest czysta wersja systemu, bez zbędnych nakładek i wodotrysków, niepotrzebnie obciążających system i zajmujących miejsce w pamięci telefonu. 

Z niestandardowych opcji mamy jedynie sterowanie i wybudzanie telefonu gestami, co akurat  może być w wielu sytuacjach bardzo przydatne. Na plus muszę zaliczyć tu też bardzo dobre tłumaczenie menu związanego z tymi funkcjami co często kuleje w urządzeniach konkurencji.

Aplikacje 

Telefon na szczęście nie jest też przeładowany aplikacjami. Producent pozostawia nam decyzje o wyborze programów z których będziemy korzystać, nie zaśmiecając telefonu masą aplikacji reklamowych z których i tak nie skorzystamy, a których nie będzie można łatwo odinstalować.  Jak dla mnie duży plus.

Poniżej kilka zrzutów ekranu zaraz po pierwszym uruchomieniu telefonu.

 

IV. EKRAN / WYDAJNOŚĆ

Ekran

Smartfon Kiano Elegance 5.5 - wyposażony został w 5.5-calowy ekran, wykonany w technologii IPS o rozdzielczości 1280x720px. i trzeba przyznać że jest on jednym z mocnych punktów tego telefonu.

Jak przystało na wyświetlacz IPS, charakteryzuje się on bardzo dobrymi kątami widzenia, poprawnym odwzorowaniem kolorów oraz przyzwoitą jasnością maksymalną. Minimalne podświetlenie matrycy mogło by być nieznacznie słabsze ale nie ma się co czepiać - jest nieźle.  

Jeżeli jesteśmy przy ekranie to nie mogę nie wspomnieć o dotyku. Jego działanie również należy ocenić pozytywnie. Ekran szybko i precyzyjnie reaguje na każde muśnięcie, oraz nie ma problemów z obsługą podstawowych gestów. Szkoda jedynie że jest to dotyk dwupunktowy, ale myślę że dla większości z was nie będzie to większym problemem

wydajność

Smartfon Kiano Elegance 5.5 zbudowany został w oparciu o czterordzeniowy procesor, MediaTek MT6580 Cortex-A7, taktowany zegarem 1,3 GHz i wspierany grafiką Mali-400MP. Ponadto do dyspozycji mamy 1GB pamięci RAM oraz 8GB pamięci wewnętrznej. Jak taka specyfikacja wypada w benchmarkach? sprawdźmy. 

Do sprawdzenia rzeczywistej wydajności telefonu posłużyłem się kilkoma popularnymi benchmarkami, takimi jak: AnTuTu, Quadrant ,GFXBench GL Benchmark oraz 3DMark

Jak się można było spodziewać, wyniki jakie Elegance 5.5 uzyskał w benchmarkach nie należą do rewelacyjnych, niemniej jednak nie ustępują zbytnio tym uzyskiwanym przez inne telefony z tego segmentu cenowego a nawet w niektórych przypadkach je przewyższają. Jeżeli nie oczekujecie od telefonu super wydajności a wasze potrzeby sprowadzają się do prowadzenia rozmów, przeglądania internetu, oglądania filmów czy grania w gry pokroju Asphalt 8 czy Angry Birds 2. to z pewnością będziecie zadowoleni.

V. KOMUNIKACJA / MULTIMEDIA / KAMERY

Komunikacja

Smartfon Kiano Elegance 5.5 wyposażony został w funkcję Dual SIM, dzięki której możemy jednocześnie korzystać z dwóch numerów telefonicznych działających w trybie pasywnym - to znaczy że jeżeli akurat w danym momencie prowadzimy rozmowę z jednego numeru to drugi w tym czasie jest nieaktywny. W stanie czuwania oba numery są aktywne i gotowe na odebranie lub nawiązanie połączenia. Jest to szczególnie przydatna funkcja kiedy korzystamy z dwóch numerów np. prywatnego i firmowego lub gdy jedna karta służy nam do transmisji danych komórkowych.

Multimedia

Jak zwykle podczas  testów staram się sprawdzić jak testowany smartphone radzi sobie z odtwarzaniem filmów i strumieni wideo w różnych rozdzielczościach i różnym bitrate. 

Miłą niespodzianką jest obsługa trybu hosta USB OTG, dzięki czemu do telefonu bez problemu podłączymy pendrive z naszymi plikami. Oczywiście musimy zaopatrzyć się w tym celu w specjalny kabel OTG, ale myślę że nie będzie to stanowiło dla nikogo większego problemu. Obsługa OTG ma też inne zalety takie jak możliwość podłączania zewnętrznych akcesoriów takich jak myszki, klawiatury itp.

Test jak zwykle przeprowadziłem z wykorzystaniem plików w różnej rozdzielczości i z różnym bitrate, oraz odtwarzacza MXPlayer.

Specyfikacja telefonu jest oczywiście na tyle mocna że z odtwarzaniem filmy nie było najmniejszych problemów. Materiały w rozdzielczości 1080p i najwyższym bitrate odtwarzały się z pełną płynnością, bez zacięć czy artefaktów, a obraz był dobrej jakości z poprawnym odwzorowaniem kolorów.  Udało mi się nawet otworzyć plik w rozdzielczości UHD 4K, ale tutaj już o płynności nie było mowy co akurat nie dziwi biorąc pod uwagę specyfikację telefonu.

YouTube

Najwygodniejszym sposobem odtwarzania filmów z serwisu YouTube jest skorzystanie z przeznaczonej do tego aplikacji, dlatego też od niej rozpocząłem testy. Najwyższą rozdzielczością jaką możemy wybrać jest 720p, czyli rozdzielczość naszego wyświetlacza. W tej rozdzielczości wszystkie filmy odtwarzają się z pełną płynnością, obraz jest dobrej jakości a kolory poprawnie odwzorowane.

Jeżeli chcielibyście skorzystać z wyższej rozdzielczości odtwarzania to będziecie musieli użyć przeglądarki i korzystać z YouTube tak jak w komputerze, wówczas dostępne będą wszystkie rozdzielczości, z tym że aby cieszyć się płynnym odtwarzaniem nie należy ustawiać więcej niż 1080p, co i tak jest zbyt dużo, biorąc pod uwagę rozdzielczość matrycy telefonu.

Kamery

Smartfon KianoElegance - wyposażony został w dwie bardzo przeciętnej jakości kamery - przednią o rozdzielczości 2Mpix oraz tylną 8Mpix, obie doposażone w diody doświetlające. Jakoś zdjęć wykonanych za ich pomocą pozostawia dużo do życzenia, szczególnie gdy robione są w pomieszczeniu przy sztucznym świetle. Ewidentnie brakuje mi tu autofokusa w przypadku głównej kamery, przez co wykonanie makra czy nawet zdjęcia tekstu znajdującego się na kartce jest praktycznie niemożliwe. Nieco lepiej wyglądają zdjęcia z przedniej kamery, chociaż i tu pomimo zastosowania diody doświetlającej nie należy spodziewać się spektakularnych efektów. Zresztą sami oceńcie.

Przykładowe zdjęcia wykonane za pomocą tych kamer znajdziecie poniżej.

- przednia kamera

- tylna kamera 

VI. WiFi i bateria 

WiFi

Moduł WiFi to jeden z ważniejszych podzespołów telefonu dlatego też zawsze staram się sprawdzić jego działanie. Aby ułatwić wam porównanie zastosowanego modułu z innymi telefonami lub tabletami, zawsze korzystam z tej samej aplikacji do pomiaru siły sygnału jaką jest Wifi Analyzer, oraz testy przeprowadzam w tych samych pomieszczeniach i z wykorzystaniem tego samego routera.

Poniżej kilka wykresów z tej aplikacji. (pokój z routerem, pokój obok - jedna ściana, dwa pokoje dalej - dwie ściany)

Jak widzicie na powyższych zdjęciach KianoElegance dysponuje dość przeciętnym modułem WiFi. Nawet gdy znajdujemy się w tym samym pokoju co router, siła sygnału jest daleka od ideału i dość szybko spada w miarę oddalania się od routera. Oczywiście w warunkach domowych, gdzie odległości te nie są tak duże, nie będziecie mieć żadnych problemów z zasięgiem, jednak w przypadku korzystania z WiFi np na uczelni może okazać się że będziecie poza zasięgiem w miejscach gdzie inni jeszcze będą mogli korzystać z sieci. Niestety problem ten dotyczy większości smartfonów z tego segmentu i tutaj Kiano nie jest wyjątkiem.

Bateria.

Smartfon Kiano Elegance wyposażony został w baterie o pojemnością 2400 mAh. Nie jest to oszałamiająca pojemność, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę że mamy do czynienia z telefonem wyposażonym w ekran 5.5", jednak nie ma też powodu do wstydu. W tym segmencie cenowym jest to typowa pojemność dla telefonów z takim ekranem i tutaj testowany Kiano Elegance 5.5 ani nie odstaje ani też nie wyróżnia się na tle konkurencji.

Poniżej jak zwykle macie wyniki z aplikacji Bateria HD, po przeprowadzeniu kilkugodzinnej symulacji działania telefonu w różnych trybach.


VII. Podsumowanie.

Kiano Elegance 5.5 to smartfon który już jakiś czas temu zwrócił moją uwagę, głównie ze względu na ciekawy design i wysoką jakość wykonania. Połączenie szkła, aluminium i plastiku dało bardzo ciekawy efekt, dzięki czemu telefon z pewnością może się podobać. Osobiście nieco rozczarowała mnie tylna klapka telefonu, która jak wam już pisałem dość mocno się ugina, lekko trzeszczy i przede wszystkim nadmiernie zbiera odciski palców. Telefon jak dla mnie jest też nieco zbyt gruby, ale być może to tylko moje wrażenie, ponieważ na co dzień korzystam z nieco cieńszego modelu telefonu którego marki nie będę wymieniał.

Jeżeli chodzi o specyfikację telefonu to wypada ona znacznie gorzej niż jego wygląd i wykonanie. Do mocnych stron smartfona możemy zaliczyć wyświetlacz, oraz przyzwoite wyniki w benchmarkach, chociaż trudno mówić tu o jakiejś dużej przewadze nad bezpośrednią konkurencją. Mało aktualna wersja systemu, bardzo przeciętne kamery, brak wsparcia dla LTE to tylko niektóre elementy wymagające jak najszybszej poprawy. 

Czy zatem warto zainteresować się smartfonem Kiano Elegance 5.5 ?

Wszystko zależy od ceny w jakiej będziemy mogli go kupić. Początkowo telefon wyceniony został na kwotę 499zł, co według mnie było zbyt dużo. W tej cenie można już znaleźć przynajmniej kilka modeli, może nie tak dobrze wykonanych, ale o znacznie mocniejszej specyfikacji i z obsługą LTE. Obecnie możemy kupić ten model w cenie poniżej 400zł co spowodowało że oferta jest znacznie bardziej atrakcyjna i tym samym z pewnością godna rozważenia.

Sprawdź aktualne ceny: