Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 1etui w opakowaniach   button 2

Jakiś czas temu opublikowaliśmy artykuł dotyczący etui do tabletów. Przedstawiliśmy w nim ich podział ze względu na sposób zabezpieczenia naszego urządzenia, oraz zaprezentowaliśmy dwa przykładowe etui ochronne na tablety 7" i 10". Ponieważ artykuł cieszył się dużym zainteresowaniem z waszej strony, postanowiliśmy kontynuować temat i przygotowaliśmy dla was kolejną recenzję bardzo popularnych etui, które oprócz funkcji ochronnych pełnią jeszcze dodatkową rolę.

I. Etui ART T-20

Zacznijmy może od modelu ART T-20 który to przeznaczony jest dla 7 calowych tabletów o maksymalnych wymiarach 198x125x12mm.

1etui małe   1etui małe tył

Wygląd i wykonanie

ART T-20 to etui typu "książka", wykonane z bardzo dobrej jakości materiału skóropodobnego w ciemnobrązowym kolorze, który to od środka podszyty został jasnym materiałem typu zamsz.

1mełe etui

 

1male srodek

Materiał emitujący skórę jest nie tylko przyjemny w dotyku, ale też odporny na  nieestetyczne odciski palców. Warto też zaznaczyć że ma on dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Tym co zasługuje na szczególną uwagę są wysokie standardy wykonania. Wszystkie krawędzie materiału są podwinięte do środka i elegancko przeszyte, dzięki czemu nie ma tutaj mowy o wycieraniu, czy strzępieniu się materiału na krawędziach etui. Całość zamykana jest przez gustowny pasek zabezpieczający przed przypadkowym otwarciem się etui.

1małe wykończenie

Mocowanie tabletu

Tablet mocowany jest w etui za pomocą czterech powlekanych zaczepów przymocowanych do elastycznych gumek. 

1mały uchwyt

 Zaczepy dzięki specjalnej powłoce nie rysują ekranu urządzenia a gumki pozwalają na dopasowanie się mocowania do dowolnego tabletu o średnicy ekranu do 7".

1tablet w uchwycie mały

Etui świetnie sprawdza się też w sytuacji gdy chcemy postawić tablet na biurku celem np. oglądania filmów, dzięki zintegrowanej podstawce, mamy możliwość ustawienia tabletu pod różnym kątem co znacznie ułatwia oglądanie.

1mały tablet w etui

Ceny etui Art T-20

I. Etui ART AB-98

Drugim typem etui na który chcieliśmy dzisiaj zwrócić waszą uwagę, jest model ART AB-98. Etui to przeznaczone jest do tabletów o przekątnej ekranu 10", a jego dużym atutem jest wbudowana klawiatura.

 Wygląd i wykonanie

 ART AB-98 podobnie jak wyżej omawiane etui, również należy do grupy "książka". Podobnie jak w przypadku modelu T-20 wykonane zostało z materiału skóropodobnego, z tym że nie jest to gładka skóra a struktura bardziej przypominająca czarny "jeans".

1duże etui

Jak zapewne pamiętacie, w przypadku poprzedniego etui zwróciłem waszą uwagę na bardzo staranne wykonanie, jak widać firma ART przywiązuje dużą wagę do tego aspektu, ponieważ i w tym modelu stoi ono na najwyższym poziomie. Również i w tym modelu wszystkie krawędzie materiału są podwinięte do środka i elegancko przeszyte białą nicią. W celu zabezpieczenia etui przed otwarciem,  zastosowano pasek z magnetycznym zaczepem. 

1duży pasek

Ponieważ ART AB-98 ma pełnić również funkcję podstawki pod tablet, na jego tylnej ściance umieszczono specjalną podpórkę mającą za zadanie utrzymywać tablet pod odpowiednim kątem. Powiem szczerze że bardziej przypadło mi do gustu rozwiązanie zastosowane w modelu T-20, ponieważ jest ono bardziej praktyczne i stabilne. Podpórka zastosowana w ART AB-98 spełnia swoją rolę w przypadku gdy ustawimy tablet w jednym miejscu i go nie ruszamy, natomiast musimy bardzo uważać jeżeli chcemy go przesunąć, ponieważ często zdarza się że podstawka sama się składa i tablet ląduje na plecach.

1podstawka

Wewnętrzna strona etui wykonany została z tego samego materiału co strona zewnętrzna, tak więc w tym przypadku producent nie zastosował tak jak w modelu T-20 miękkiego zamszu dodatkowo zabezpieczającego powierzchnię tabletu.

Ponieważ etui jest typu książkowego, na jednej jego stronie znajduje się mocowanie tabletu, natomiast na drugiej,  główny atut tego etui, czyli mechaniczna klawiatura o której powiemy więcej w dalszej części naszej recenzji.

1etui duze srodek

 Mocowanie tabletu

 Tablet mocowany jest w etui za pomocą czterech zaczepów, z czego trzy są przymocowane na stałe, natomiast jeden jest ruchomy. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo zamontujemy dowolny tablet o przekątnej 10". Oprócz wspomnianych zaczepów w prawym górnym rogu znajdziemy jeszcze dodatkową gumkę która może podtrzymywać róg tabletu lub jakieś dodatkowe akcesoria np. rysik (sprawdziliśmy kilka tabletów o przekątnej 10" i żaden z nich nie był na tyle duży aby ta gumka się przydała). 

1samsung

 

1ferguson

 Klawiatura

Pisanie na klawiaturze ekranowej jest praktyczne gdy chcemy wpisać adres w przeglądarce, zrobić krótką notatkę czy wysłać maila, jednak  gdy mamy do napisania dłuższy tekst okazuje się że pisanie na klawiaturze ekranowej staje się dość męczące. Producenci urządzeń szybko zauważyli ten problem wprowadzając do swojej oferty dedykowane klawiatury do tabletów. Równie szybko okazało się jednak że noszenie dwóch urządzeń to nadal nie to czego oczekują użytkownicy, dlatego też powstały etui ochronne na tablety, posiadające  wbudowaną klawiaturą mechaniczną. Świetnym przykładem takiego rozwiązania jest testowane dzisiaj etui ART AB-98, wyposażone w pełnowymiarową klawiaturę "QWERTY" będącą dokładnym odwzorowaniem klawiatury komputera.

1klawiatura

Dużą zaletą tej klawiatury są klawisze, których rozmiar i skok pozwala na w miarę komfortowe pisanie, i to nawet osobą o dużych dłoniach. Na klawiaturze znajdziemy wszystkie klawisze znane nam z klawiatury PC, włącznie z klawiszem "Windows". Możemy też używać klawiszy funkcyjnych lub włączyć klawiaturę numeryczną. 

Jeżeli chodzi o pisanie znaków to również odbywa się to jak na zwykłej klawiaturze, duże litery wprowadzamy z "Shiftem" lub "Caps Lockiem", działają też klawisze takie jak "Tab", "End" czy "Home". Jedynie jeżeli chodzi o polskie znaki to niestety nie działają one z "Alt-em", tak jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni, tylko podobnie jak na klawiaturze ekranowej, należy dłużej przytrzymać daną literę i z listy dostępnych znaków wybrać polski. Być może na początku może wydawać się to trochę nie wygodne, ale szybko można się przyzwyczaić i pisanie stanie się całkiem przyjemne.

Z technicznego punktu widzenia należy jeszcze wspomnieć że klawiatura łączy się z tabletem za pomocą złącza USB i z niego jest też zasilana. Do wyboru mamy micro oraz mini USB umieszczone na długim przewodzie, dzięki czemu nie ma dla nas znaczenia w którym miejscu w naszym tablecie umiejscowione jest gniazdo USB.  Zastosowanie połączenia USB ma swoje wady i zalety. Do zalet na pewno możemy zaliczyć mniejsze zużycie energii a więc dłuższą pracę tabletu na baterii,  z kolei do wad mniejszą funkcjonalności w porównaniu do rozwiązań bezprzewodowych takich jak Bluetooth czy WiFi.  

Jest jeszcze jedna zaleta Etui ART AB-98, "CENA!" - jest ona zaskakująco niska w porównaniu do możliwości jak i jakości wykonania, co z pewnością jest mocnym argumentem za tym aby poważnie zastanowić się nad zwiększeniem funkcjonalności  i jednoczesną ochroną naszego tabletu.

 Najniższe ceny Omawianych etui możecie sprawdzić poniżej.

Sprawdź cenę etui ART T-20 

Sprawdź cenę etui ART AB-98

 

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone