Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Spis treści

akcesoria

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety, pojawiła się też nowa gałąź produktów, których przeznaczeniem jest zwiększenie ich funkcjonalności. Mam tutaj na myśli wszelkiego rodzaju akcesoria takie jak: etui ochronne, podstawki, uchwyty, zewnętrzne klawiatury, banki energii, słuchawki, dodatkowe głośniki itp. Aby przybliżyć wam tą tematykę, będziemy co jakiś czas prezentować zbiór recenzji produktów które naszym zdaniem są godne uwagi. Dzisiaj pierwsza część naszego cyklu.

I. Banki energii

Ile razy zdarzyło się wam że zapomnieliście naładować telefon czy tablet a w pobliżu nie było ładowarki lub gniazdka elektrycznego?  Na pewno nie raz,  ale na szczęście jest już i na to sposób. 

Rozwiązaniem są zewnętrzne banki energii (power bank) , dzięki którym naładujemy swój telefon bez względu na to gdzie się znajdujemy. Urządzenia te, to nic innego jak mobilne ładowarki, wyposażone w pojemne baterie pozwalające na nawet kilkukrotne naładowanie podłączonego do nich telefonu czy tabletu. 

Dzisiaj przedstawię wam cztery tego typu urządzenia.

1. Media Tech PowerBank 2200 MT6351

mt pak

Do głównych zalet Power Banka firmy Media-Tech zaliczyć trzeba jego wymiary, wynoszące jedynie 95x22x22mm, dzięki którym urządzenie z łatwością zmieścimy w kieszeni, oraz solidną aluminiową obudowę.

Media Tech PowerBank 2200 MT6351

Dużą zaletą zastosowanej obudowy jest nie tylko jej wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale także struktura powierzchni nie przyjmująca odcisków palców, przez co urządzenie jest łatwe w utrzymaniu. 

Powerbank 2200 wyposażono w przycisk rozpoczęcia ładowania oraz diodę informującą o stanie naładowania zamontowanego wewnątrz akumulatorka. Podczas ładowania dioda świeci na czerwono natomiast kiedy urządzenie jest już gotowe do pracy dioda zmienia kolor na niebieski. Niewątpliwie brakuje nam tutaj wskaźnika poziomu naładowania baterii w Power banku, co może powodować niemiłe niespodzianki gdy okaże się że zabraliśmy prawie rozładowane urządzenie. 

 Oprócz przycisku "Power" i diody statusu pracy, na obudowie znajdziemy jeszcze dwa gniazda USB:

 - microUSB służące do ładowania Powerbanku ( 5V /1A)

 - USB do ładowania podłączonych urządzeń  (5V /800mA)

1mt2 1mt3

Telefon, tablet czy inne urządzenie podłączamy do Power Banka za pomocą będącego w zestawie kabla USB, tak jak do zwykłej ładowarki sieciowej. Niestety jeżeli nasze urządzenie posiada inne wejście ładowarki niż microUSB (iPad, iPhone itp) będziemy zmuszeni dokupić odpowiednią przejściówkę.  

 Prezentowany model MT6351  wyposażony został w litowo - jonowy akumulator o pojemności 2200mAh, nie jest to zbyt dużo, zważywszy na obecne zapotrzebowanie urządzeń na energię, dlatego możemy polecić go raczej do telefonów niż tabletów, które to jak wiemy dysponują bateriami o znacznie większej pojemności.

Za pomocą PowerBank 2200 firmy Media-Tech, z powodzeniem naładujemy smartfona, MP3, czy nawigację samochodową, których to baterie zazwyczaj nie przekraczają pojemności 2000mAh, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby podładować również znacznie pojemniejsze akumulatory stosowane w tabletach, jednak z pewnością nie uda nam się naładować ich do pełna.

Power Bank MT6351 ładujemy za pomocą złącza USB komputera lub ładowarki, która niestety nie znajduje się w zestawie. Według producenta ładowanie może potrwać nawet do 8 godzin, co jest uzależnione od stopnia rozładowania akumulatora oraz mocy użytej  ładowarki. 

 Wady:

 - mała pojemność -  jedynie 2000mA  

- jedynie przewód microUSB, brak adapterów do ładowania np. urządzeń Apple, niektórych modeli     Samsunga,  czy też telefonów i tabletów nie posiadających ładowania poprzez port USB (okrągłe wtyki o średnicach 2,0 mm, 2,5 mm lub 3,5 mm ) 

- brak informacji o aktualnym  poziomie naładowania Power Banku

- brak ładowarki sieciowej

 Zalety:

 - nieduże rozmiary (mieści się w kieszeni spodni)

 - ciekawy design

- solidna aluminiowa obudowa 

 button 2  Media Tech PowerBank 2200 MT6351

 2. Measy Universal POWER BANK

Measy Universal POWER BANK   

Drugim Power Bankiem jaki chcieliśmy wam dzisiaj przedstawić, jest produkt zapewne znanej wam marki - Measy

Podobnie jak w przypadku poprzednio prezentowanego banku energii, urządzenie posiada niewielkie wymiary, wynoszące jedynie 75x40x23mm. Biała obudowa z srebrnymi wstawkami w całości wykonana została z tworzywa sztucznego, które jest jednak dobrej jakości i wygląda na trwałe, chociaż nie zaryzykował bym stwierdzenia że bez uszczerbku przetrwa upadek na twarde podłoże.  

Measy Universal POWER BANK

Po przeciwległych bokach urządzenia umieszczono dwa złącza USB, zwykłe (5V/1A), przeznaczone do ładowania podłączonych urządzeń zewnętrznych takich jak smartfony, tablety nawigacje itp. , oraz micro USB (5V/05-1A), przeznaczone do ładowania samego urządzenia.

1measy4  1measy5 

Pod specjalną klapką znajdziemy jeszcze jedno złącze, przeznaczone do ładowania niektórych urządzeń Samsunga.

Measy Universal POWER BANK

Jak pamiętacie w przypadku poprzedniego Power Banku, brakowało mi jakiejkolwiek informacji o stanie jego naładowania. W urządzeniu  Measy mamy już możliwość sprawdzenia orientacyjnego poziomu baterii za pomocą czterech diód led, które po naciśnięciu przycisku "Power" pokazują naładowanie baterii w przedziale 25 / 50 / 75 / 100%. Jest to wystarczające rozwiązanie z którego byłbym w pełni zadowolony gdyby nie fakt, że zarówno diody jak i przycisk "Power"  znajdują się pod wspomnianą już klapką, co powoduje że każdorazowo gdy chcemy rozpocząć ładowanie jakiegokolwiek urządzenia jesteśmy zmuszeni do zdjęcia górnej części obudowy. Mam poważne obawy że z czasem plastikowa obudowa ulegnie uszkodzeniu na skutek tak częstego jej otwierania.

Zaletą zestawu Measy jest bogate wyposażenie we wszelkiego rodzaju przejściówki, pozwalające na podłączenie zarówno urządzeń wyposażonych w złącze microUSB, miniUSB, jak i urządzeń Samsunga czy Apple. Tak więc kupując zestaw Universal Power Bank od firmy Measy, nie musimy się obawiać czy będzie on pasował do posiadanych przez nas urządzeń.

Measy Universal POWER BANK

Power Bank Measy wyposażono w nieco mocniejszą baterię o pojemności 2600mA, czy jest to dużo? z pewnością nie, ale pozwoli nam ona na naładowanie praktycznie każdego smartfona dostępnego na rynku, a w przypadku tabletów na przynajmniej kilka dodatkowych godzin pracy. W ofercie Measy są też power banki o większych pojemnościach, być może będziemy kiedyś mieli okazję je przetestować i przedstawić wam ich recenzję.

Measy możemy  ładować za pomocą złącza USB komputera lub dołączonej do zestawu ładowarki. Według zapewnień producenta czas ładowania za pomocą dołączonej ładowarki wynosi ok. 2-3 godziny.

 Wady:

 - obudowa z  tworzywa sztucznego    

- schowany przycisk "Power"

- mała pojemność -  jedynie 2600mA                      

 - brak adapterów do ładowania telefonów i tabletów nie posiadających ładowania poprzez port USB ( okrągłe wtyki o średnicach 2,0 mm, 2,5 mm lub 3,5 mm ) 

 Zalety:

 - nieduże rozmiary (mieści się w kieszeni spodni)

 - ciekawy design

 - bogate wyposażenie w adaptery dla urządzeń Samsunga i Apple

 - informacja o aktualnym poziomie naładowania "Power Banku"

- ładowarka sieciowa

button 2  Measy Universal POWER BANK

 3. Xqisit Powerpack Charger

Xqisit Powerpack Charger

Power Bank oferowany przez firmę Xqisit, pod względem działania, czy pojemności baterii  nie różni się zbytnio od powyżej prezentowanego urządzenia firmy Measy, dlatego też nie będę się o nim zbytnio rozpisywał. Wybrałem go dla was głównie ze względu na ciekawe rozwiązanie związane ze sposobem podłączania do niego urządzeń które mają być podładowane, jak i samego ładowania Powerpacka Xqisit. 

Xqisit Powerpack Charger

W urządzeniu tym nie znajdziemy typowych wyjść i wejść USB natomiast zintegrowaną wtyczkę zamontowaną na krótkim przewodzie imitującym sznurek. Wtyczka ta posiada zarówno gniazdo USB jak i wtyk microUSB oraz jest całkowicie chowana w urządzeniu.

Xqisit Powerpack Charger

Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne ze względu na to, że nie ma możliwości abyśmy zapomnieli przewodu USB, ponieważ jest on przecież integralną częścią urządzenia. Zauważyłem jednak pewną wadę tej wtyczki, jest ona dość szeroka i jeżeli mamy w komputerze zajęte sąsiednie gniazdo USB, będziemy mieli problem z podłączeniem urządzenia celem jego naładowania. 

Tym co jeszcze mi się podoba w przypadku power banku Xqisit to jego designe, urządzenie jest niewielkich rozmiarów, wykonane jest z przyjemnego w dotyku lekko podgumowanego plastiku, posiada też łatwy dostęp do przycisku Power, oraz diody informujące o stanie naładowania. 

 Wady:

 - mała pojemność baterii -  jedynie 2600mA

- zbyt szeroka wtyczka, sprawiająca problemy z podłączeniem do komputera w przypadku braku wolnych sąsiednich gniazd.      

-brak ładowarki              

 - możliwość ładowania jedynie urządzeń ładowanych za pomocą złącza microUSB

- brak adapterów do ładowania telefonów i tabletów nie posiadających ładowania poprzez port USB ( okrągłe wtyki o średnicach 2,0 mm, 2,5 mm lub 3,5 mm )

 Zalety:

 - nieduże rozmiary (mieści się w kieszeni spodni)

 - ciekawy design

 - informacja o aktualnym poziomie naładowania "Power Banku"

 - zintegrowana, chowana wtyczka do ładowania urządzeń i Powerpacka

 button 2  Xqisit Powerpack Charger

4. Nexo Power BOX

Nexo Power BOX

Ostatnim z Power Banków jakie chciałem wam dzisiaj przedstawić, jest produkt katowickiej firmy NavRoad. Specjalnie zostawiłem go na sam koniec, ponieważ jak dla mnie jest to jedna z ciekawszych propozycji tego typu urządzeń dostępnych na rynku. 

Nexo powerBOX, bo taką nosi nazwę handlową, łączy w sobie wszystkie zalety poprzednio prezentowanych Power Banków  z rozszerzoną funkcjonalnością niedostępną w innych urządzeniach.

Nexo Power BOX

Zacznijmy od oceny wykonania prezentowanego "banku"

Już po wyjęciu z pudełka łatwo zorientować się że mamy do czynienia z solidnym, dobrze wykonanym urządzeniem, w którym każdy element został przemyślany i dopracowany. Solidna aluminiowa obudowa o zaokrąglonych bokach, nie tylko świetnie zabezpiecza znajdującą się wewnątrz baterię, ale też bardzo dobrze się prezentuje, zapewniając urządzeniu profesjonalny wygląd.

powerBOX wyposażono w aż dwa złącza USB, dzięki którym będziemy w stanie ładować jednocześnie dwa urządzenia (5V/1A oraz 5V/2.1A), oraz jedno microUSB wykorzystywane do ładowania samego "banku". Wszystkie złącza znajdziemy na bocznej ściance wykonanej z białego tworzywa, świetnie komponującego się z aluminiową obudową, na której nie zabrakło oczywiście czytelnych opisów ich przeznaczenia. Obok wspomnianych już złącz, znajdziemy też przycisk "Power" za pomocą którego uruchamiamy urządzenie i rozpoczynamy ładowanie.

Nexo Power BOX

Jeżeli chodzi o sam montaż złącz to nie można mieć żadnych  zastrzeżeń, są one stabilnie zamontowane i nie powinny się obluzowywać nawet po dłuższym okresie użytkowania.

Konstruktorzy nie zapomnieli również o sygnalizacji poziomu naładowania powerBoxa, umieszczając na na jego obudowie cztery niebieskie diody, dzięki którym możemy stale kontrolować stan baterii, naszej przenośnej ładowarki.

Nexo Power BOX

Tyle jeżeli chodzi o wykonanie i ocenę walorów zewnętrznych, teraz przejdźmy do tego co siedzi w środku.

Power bank firmy NavRoad wyposażono w potężną  litowo-polimerową baterię o pojemności 10 000 mAh / 3.7V. Za jej pomocą z powodzeniem jesteśmy w stanie kilkukrotnie naładować naszego smartfona czy nawigację. Nexo powerBOX bez problemu poradzi sobie też z naładowaniem każdego tabletu z czym jak wiemy mniej pojemne "banki" nie zawsze sobie radziły.

Dzięki tak dużej pojemności i dwóm portom USB mamy możliwość  jednoczesnego ładowania dwóch dowolnych urządzeń, trzeba jedynie pamiętać że w przypadku korzystania z obu gniazd jednocześnie, maksymalny łączny prąd to 2A, przy 5V. Jeżeli jednak ładujemy urządzenia osobno, mamy do wyboru możliwość ładowania prądem 5V/1A lub 5V/2.1A.

Wraz z urządzeniem otrzymujemy adapter „Triple Head", wyposażony w takie końcówki jak microUSB, 30 pin dock czy Lightning, dzięki którym jesteśmy w stanie podłączyć zarówno wszystkie urządzenia korzystające ze złącza microUSB jak i produkty Apple takie jak iPhony, iPady itp. 

Nexo Power BOX

Wady:

- dość duże rozmiary  

- brak ładowarki                               

- brak adapterów do ładowania telefonów i tabletów nie posiadających ładowania poprzez port USB ( okrągłe wtyki o średnicach 2,0 mm, 2,5 mm lub 3,5 mm ) 

Zalety:

- aluminiowa obudowa 

- ciekawy design

- możliwość równoczesnego ładowania dwóch urządzeń 

- duża pojemność aż 10 000 mAh

- duży prąd ładowania 2.1 A

adapter „Triple Head" pozwalający ładować urządzenia firmy Apple

- informacja o aktualnym poziomie naładowania "Power Banku"

button 2 Nexo Power BOX

 

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone