Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Spis treści

myphone funky 8gb button 2 

myPhone funky 8GB -  solidność w atrakcyjnej cenie.

Dopiero co prezentowaliśmy test najnowszego, flagowego smartfona myPhone Infinity 3G, aspirującego do klasy premium, a już dziś kolejny test telefonu oferowanego przez tego producenta. Tym razem będzie to telefon z segmentu budżetowego, który to pomimo niskiej ceny może pochwalić się solidnym wykonaniem oraz całkiem przyzwoitymi parametrami technicznymi. Model "funky" bo o nim mowa, zadebiutował na rynku już jakiś czas temu, jednak niedawno został on lekko zmodernizowany, poprzez zwiększenie pamięci wewnętrznej do 8GB oraz dołożenie pamięci RAM. Jeżeli weźmiemy pod uwagę że telefon ten możemy kupić już w cenie poniżej 300zł, to propozycja firmy myPhone wydaje się bardzo kusząca. Czy jednak jest on wart swojej ceny? o tym przekonacie się czytając dzisiejszy test. 

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

myPhone funky 8GB zapakowany został w solidne tekturowe pudełko w białym kolorze, na wierzchu którego znajdziemy duże zdjęcie przedstawiające front telefonu oraz przykładowe zdjęcia wymiennej tylnej klapki. Producent umieścił tu jeszcze kilka elementów graficznych, takich jak klucz wiolinowy, czy przykładowe nutki,  co zapewne ma stwarzać wrażenie że mamy do czynienia z telefonem świetnie radzącym sobie z odtwarzaniem utworów muzycznych. Czy tak jest w rzeczywistości?, przekonamy się o tym w dalszej części dzisiejszego testu.

 

Zestaw

W pudełku oprócz telefonu, znajdziemy: ładowarkę sieciową, kabel USB, folię ochronną na ekran, ściereczkę z mikrofibry, słuchawki dokanałowe, dodatkową tylną klapkę w białym kolorze, oraz kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi. Powiem wam że pod względem wyposażenia telefon bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, tym bardziej że zważywszy na jego cenę nie spodziewałem się po nim zbyt wiele.  

Cały zestaw możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.  

                       

Wykonanie.

Jeżeli chodzi o wykonanie telefonu, to pomimo iż widać że mamy do czynienia z tańszym modelem, to tak naprawdę nie można mieć do niego większych zastrzeżeń. Smartfon "funky" co prawda nie zachwyca nas jakimś wyszukanym, nowoczesnym designem, i tak naprawdę pod tym względem zbytnio nie wyróżnia się od innych telefonów z tego przedziału cenowego, to jednak jego siłą i atutem jest solidność wykonania. Plastikowa konstrukcja jest zwarta i bardzo sztywna, czego pozazdrościć mogą jej często nawet droższe modele. Użyte materiały są dobrej jakości, a jakość spasowania poszczególnych elementów stoi na wysokim poziomie.

Front telefonu stanowi wyświetlacz IPS o przekątnej 4,0 cala i rozdzielczości 800x480px, nad którym znajdziemy jedynie głośnik słuchawki oraz przednią kamerę. Na próżno szukać tu dodatkowych sensorów, ponieważ smartfon "funky" po prostu nie został w nie wyposażony. Pod ekranem znalazło się miejsce na trzy typowe dla Androida przyciski, które to jak można się było spodziewać nie są w żaden sposób podświetlane. Ponieważ producent nie chwali się też zastosowaniem jakiegoś dobrej jakości szkła zabezpieczającego ekran musimy przyjąć że nie jest ono zbyt odporne na zarysowania i lepiej będzie od razu nakleić na ekran folię ochronną, tym bardziej że jest on bardzo podatny na szybkie łapanie odcisków palców. 

 

Tylny panel zarówno w czarnym jak i białym kolorze prezentuje się całkiem nieźle. Małe logo firmy na dole, nazwa modelu pośrodku oraz główna kamera wraz z diodą doświetlającą u góry, to elementy jakie znajdziemy na tylnej obudowie telefonu. Nie można mieć tutaj większych uwag jeżeli chodzi o jakość zastosowanej pokrywy, materiał jest przyjemny w dotyku i przede wszystkim dość odporny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i odciski palców. Jeżeli chodzi o malowanie, to jak na razie nie widać na nim żadnych zarysowań, tak więc pozostaje nam jedynie mieć nadzieje że nie zmieni się to po kilku miesiącach użytkowania.  

 

Na prawej krawędzi telefonu producent umieścił włącznik, natomiast po przeciwległej stronie belkę regulacji głosu, przyciski nie są zbytnio wysunięte ponad krawędź telefonu,dzięki czemu smartfon nie jest narażony na przypadkowe włączanie się np. gdy nosimy go w kieszeni. 

Na górnej krawędzi telefonu znajdziemy złącze miniUSB oraz złącze słuchawkowe. Osobiście nie jestem zwolennikiem telefonów ze złączem USB na górnej krawędzi, ponieważ utrudnia to korzystanie z telefonu podczas ładowania (tak wiem że tak się nie powinno robić), ale w tym przypadku spowodowane jest to głównie tym że na dolnej krawędzi konstruktor umieścił  głośnik przez co ilość dostępnego miejsca była nieco ograniczona.

Podsumowując krótko część dotyczącą wykonania i wyglądu zewnętrznego, trzeba przyznać że telefon chociaż nie zachwyca designem, to sprawia pozytywne wrażenie. Pomimo iż ramki wokół ekranu nie należą do najcieńszych, to dzięki temu że telefon wyposażono w średniej wielkości ekran o przekątnej 4 cali, jest on na tyle smukły że bardzo dobrze leży w dłoni i jesteśmy w stanie obsługiwać go jedną ręką. Duża sztywność konstrukcji, oraz dobrej jakości materiały, to z kolei gwarancja że telefon nie rozpadnie nam się już po kilku tygodniach użytkowania, tylko powinien posłużyć nam znacznie dłużej.

 

II. System, aplikacje, aparat

Smartfonem zarządza system Android KitKat w wersji 4.4.2 

 

Jak wiecie nie jest to już zbyt aktualna wersja Androida, ale za to bardzo dobrze spisująca się na tym telefonie. Producent nie zdecydował się tutaj na wprowadzenie żadnych nakładek systemowych czy dodatkowych funkcji, tak więc mamy w tym przypadku do czynienia z czystą wersją systemu. Nie jest to złe rozwiązanie ponieważ dzięki temu telefon jest mniej obciążony i działa znacznie szybciej. 

Aplikacje 

Jeżeli chodzi o aplikacje, to na szczęście producent nie zasypuje nas już na starcie masą zbędnych programów, które jedynie niepotrzebnie zajmują miejsce i spowalniają działanie telefonu, ale opiera się głównie na aplikacjach dostarczanych wraz z systemem Android. Co prawda kilka dodatkowych apek których nie można odinstalować zostało przemycone, ale na szczęście policzyć je można na palcach jednej ręki. Nie będę tutaj opisywał poszczególnych aplikacji ponieważ nie to jest przedmiotem tego testu, ograniczę się jedynie do pokazaniu wam głównej aplikacji przeznaczonej do wykonywania połączeń telefonicznych, oraz powiem kilka słów o aparacie.

Telefon 

Smartfon myPhone funky 8GB wyposażony został w prostą, a zarazem funkcjonalną aplikację przeznaczoną do prowadzenia rozmów telefonicznych. Do dyspozycji mamy czytelną klawiaturę pozwalającą na łatwe wprowadzanie numerów, książkę adresową, oraz przejrzysty rejestr połączeń. .

 

Jeżeli chodzi o jakość połączeń głosowych to nie mam żadnych zastrzeżeń, zarówno my dobrze słyszymy naszego rozmówcę jak również on nie ma powodów do narzekań. 

Aparat. 

Zacznijmy od samej aplikacji do obsługi aparatu. Jest to praktycznie typowa Androidowa apka, w której możemy wybrać takie funkcje jak tryb nocny, upiększanie, HDR, czy panoramę. Do dyspozycji mamy też standardowe ustawienia takie jak ekspozycja, efekt kolorów balans bieli itp.,  dostępny jest też samowyzwalacz, funkcja wykrywania twarzy czy też uśmiechu.

 

myPhone funky 8GB wyposażony został w dwa aparaty, przedni o rozdzielczości 0,3 Mpx, oraz tylny dysponujący matrycą 5 Mpx.

O przedniej kamerze powiem jedynie że może się przydać w przypadku prowadzenia wideo rozmów, ponieważ jakość zdjęć wykonywanych za jej pomocą pozostawia dużo do życzenia, i raczej nie chcieli byście się nimi chwalić. 

Znacznie lepiej prezentuje się tylny aparat, który to wyposażony został w optykę OmniVision i może się pochwalić matrycą 5 Mpx. Na wyposażeniu aparatu znalazł się też autofokus oraz dioda doświetlającą. Jeżeli chodzi o jakość zdjęć, to jak na cenę telefonu, to robi on całkiem przyzwoite fotki, chociaż nie obiecujcie sobie po nim zbyt wiele. W dobrych warunkach oświetleniowych możemy liczyć na dość ostre zdjęcia z przyzwoitym odwzorowaniem kolorów i niezłą szczegółowością. Oczywiście nie są one pozbawione szumów, które to stają się coraz bardziej widoczne wraz z pogarszającym się oświetleniem. Można mieć też pewne zastrzeżenia co do szybkości działania auto-fokusa, który jest nieco zbyt wolny, ale z drugiej strony nie wymagajmy zbyt wiele od telefonu który możemy już kupić w kwocie poniżej 300zł. 

 

Jeżeli chodzi o możliwości tego aparatu w kwestii nagrywania filmów, to możemy nim kręcić filmy w maksymalnej rozdzielczości 720p i prędkości 30 kl./s. Podobnie jak w przypadku zdjęć, jakość filmów uzależniona jest warunków oświetleniowych.

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone