Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Spis treści

smartfon msp4507 victory lte button 2 

Manta MSP4507 Victory LTE -  tani telefon z LTE

Ponieważ często pytacie nas czy warto kupić tani telefon współpracujący z siecią 4G LTE, postanowiliśmy przygotować dla was recenzję takiego telefonu. Nasz wybór padł na debiutujący na rynku smartfon polskiego producenta, firmy Manta, oferowany pod szumną nazwą "Victory LTE". Czy spełni on nasze oczekiwania i pozwoli jednoznacznie odpowiedzieć na wasze pytania?, o tym przekonamy się już za chwilę. 

I. ROZPAKOWANIE / OBUDOWA / JAKOŚĆ WYKONANIA

Manta Victory LTE zapakowany został w solidne tekturowe pudełko w białym kolorze, na wierzchu którego znajdziemy duże zdjęcie przedstawiające telefon w jego naturalnym rozmiarze. Na spodzie pudełka, tradycyjnie znalazło sie miejsce na specyfikację techniczną, oraz dodatkowe zdjęcia telefonu, tym razem już formie miniaturek. 

Zestaw

W pudełku oprócz telefonu, znajdziemy: jedno amper-ową ładowarkę sieciową, kabel USB, folię ochronną na ekran, oraz kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi. Niestety w zestawie nie znalazły się żadne, nawet najprostsze słuchawki, co jest pewnego rodzaju niespodzianką, ponieważ w przypadku telefonów jest to raczej standardowe wyposażenie każdego zestawu.

Cały zestaw możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.  

                     

Wykonanie.

Manta Victory LTE nie zachwyca nas pod względem designu, mamy tu do czynienia z klasyczną konstrukcją wykonaną z przeciętnej jakości tworzywa sztucznego, z dość szerokimi ramkami wokół ekranu i lekko pozaokrąglanymi rogami. Telefon jak na obecne standardy jest nieco zbyt gruby (11.55 mm), przez co daleko mu wyglądem do nowoczesnych konstrukcji. Nie można mieć natomiast zastrzeżeń co do spasowania poszczególnych elementów obudowy, które jest na całkiem niezłym poziomie oraz ogólnej trwałości urządzenia.  

Front telefonu stanowi wyświetlacz IPS o popularnej przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 854x480px, nad którym znalazło się miejsce na głośnik słuchawki oraz przednią kamerę. Pomimo iż w obudowie wyraźnie widać okienko na dodatkowe sensory, to niestety nie znalazły się one na wyposażeniu tego smartfona. Czyżby kolejne oszczędności?.

Tradycyjnie pod ekranem nie mogło zabraknąć miejsca na trzy typowe dla Androida przyciski, które jak można się było spodziewać nie zostały wyposażone w podświetlenie. Całość została przykryta jednolitą taflą specjalnego tworzywa, które nie jest zbyt odporne na zarysowania, dlatego też polecam od razu nakleić na ekran folię ochronną, która na szczęście jest na wyposażeniu zestawu.

Tylny panel wykonany został z czarnego, gładkiego plastiku, który wygląda nieźle tylko do pierwszego kontaktu z naszymi dłońmi. Powierzchnia bardzo szybko łapie wszelkiego rodzaju odciski palców, które rozmazują się na całej powierzchni obudowy, przez co telefon wygląda mało estetycznie. Wydaje się też że tworzywo z jakiego wykonano ten element jest nieco zbyt miękkie, co powoduje dość mocne uginanie się klapki, szczególnie w jej środkowej części. Na szczęście nie ma to żadnego wpływu zarówno na działanie telefonu jak i komfort użytkowania. 

Pośrodku górnej części obudowy znajdziemy obiektyw tylnej kamery otoczony srebrną obwódka, oraz diodę Flash i tylny głośnik. Muszę przyznać że umieszczenie głośnika w tym miejscu, zaraz obok kamery, jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ trzymając telefon w dłoni nie zasłaniamy go sobie, dzięki czemu dźwięk jest znacznie lepiej słyszalny.  

Zarówno przycisk włącznika jak i belka regulacji głosu, znalazły się na prawej krawędzi urządzenia, natomiast złącze microUSB na dolnej. Wydaje mi się że przycisk włącznika i belka regulacji głosu są nieco zbyt wystające, co może powodować przypadkowe ich naciskanie, np. gdy będziemy nosić telefon w kieszeni, ale być może są to tylko moje subiektywne odczucia i nic takiego nie będzie mieć miejsca. Całość uzupełnia złącze słuchawkowe znajdujące się na górnej krawędzi urządzenia. 

Podsumowując krótko część dotyczącą wykonania i wyglądu zewnętrznego, trzeba przyznać że telefon chociaż nie zachwyca designem, to sprawia wrażenie solidnego i odpornego na uszkodzenia. Pomimo też, iż nie należy on do najcieńszych, to jednak całkiem dobrze leży w dłoni i przyjemnie się z niego korzysta. Jak dla mnie największym minusem jest szybko łapiąca odciski palców obudowa ale nie każdemu to przecież przeszkadza. 

 

II. SYSTEM / APLIKACJE

Smartfon Victory działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop. Jeżeli weźmiemy pod uwagę że większość telefonów z tego segmentu cenowego zarządzanych jest przez starsze wersje Androida, to naprawdę nie mamy powodów do narzekań.

Aplikacje 

Jeżeli chodzi o aplikacje, to na szczęście producent nie zasypuje nas już na starcie masą zbędnego  oprogramowania, które jedynie niepotrzebnie zajmują miejsce i spowalniają działanie telefonu, ale opiera się głównie na aplikacjach dostarczanych wraz z systemem Android. 

Telefon 

Smartfon Manta Victory LTE, wyposażony został w prostą, a zarazem funkcjonalną aplikację przeznaczoną do prowadzenia rozmów telefonicznych. Do dyspozycji mamy czytelną klawiaturę, pozwalającą na łatwe wprowadzanie numerów, książkę adresową, oraz przejrzysty rejestr połączeń. 

Podczas kilku dni spędzonych z telefonem, nie zaobserwowałem problemów związanych z prowadzeniem rozmów telefonicznych. Niezależnie czy połączenie było realizowane za pośrednictwem sieci 3G czy też 4G LTE, głos w obu kierunkach był czysty i dobrze słyszalny  Pozytywnie oceniam też działanie funkcji Dual SIM. 

Przeglądarka

W przypadku telefonu Victory, domyślną i jedyną przeglądarką jest Google Chrome. Pomimo iż nie mam zbytnio przekonania co do tej przeglądarki, i to niezależnie czy działa ona na telefonie, tablecie czy komputerze, to muszę przyznać że spisuje się ona tutaj całkiem nieźle. Strony otwierają się szybko i co ważne są poprawnie skalowane, niezależnie od orientacji ekranu. Nie ma tezż problemu z wydajnością przy jednoczesnym przeglądaniu kilku kart na raz. Oczywiście jeżeli nie odpowiada wam ta przeglądarka, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać i zainstalować sobie inną,dowolną przeglądarkę ze sklepu Play.

 Aktualizacje

Jedną z dodatkowych aplikacji jakie znajdziemy w telefonie Victory LTE, jest "Aktualizacja Oprogramowania" Pozwala nam ona szybko sprawdzić oraz pobrać najnowszą wersję systemu przygotowaną dla naszego telefonu, dzięki czemu cały proces aktualizacji przebiega bardzo szybko i nie wymaga od nas żadnej dodatkowej wiedzy. 

Radio

Telefon wyposażony jest też w prostą aplikację przeznaczoną do odbioru naziemnych stacji radiowych, trzeba jedynie pamiętać że do jej działania, wymagane jest podłączenie zestawu słuchawkowego, który jak pamiętacie nie znalazł się na wyposażeniu naszego smartfona.

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone