Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Spis treści

IMPERIUS ALPHA MT7017  button 2 

IMPERIUS ALPHA MT7017- najmocniejszy smartfon w ofercie Media-Tech.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników, wprowadziliśmy na naszym portalu nową kategorię, jaką są  "testy smartfonów". Już dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z pierwszym testem w tej kategorii jakim będzie - test smartfonu IMPERIUS ALPHA MT7017. 

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Smartfon IMPERIUS ALPHA MT7017, zapakowany został w skromne, białe pudełeczko o rozmiarach niewiele większych od samego urządzenia, na wierzchu którego nadrukowano jedynie duże logo Media Droid. Dopiero po odwróceniu pudełka, znajdziemy naklejkę z nadrukowanym zdjęciem smartfonu, jego nazwą oraz tabelką z podstawową specyfikacją techniczną urządzenia.   

Test smartfona Imperius Alpha MT7017     Test smartfona Imperius Alpha MT7017

Przejdźmy teraz do zawartości.

W opakowaniu znajdziemy smartfon IMPERIUS ALPHA MT7017, litowo-jonowa baterię 2000mAh  , ładowarkę z wyjściem USB, specjalny kabel USB - służący do połączenia smartfonu z komputerem jak również ładowarką, stereofoniczne słuchawki wraz z mikrofonem, specjalną osłonę na telefon oraz kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi.

Test smartfona Imperius Alpha MT7017

Zajmijmy się teraz  wykonaniem smartfonu.

IMPERIUS ALPHA MT7017,  pomimo iż prawie w całości wykonany jest z tworzywa sztucznego, jest bardzo solidną konstrukcją. Wszystkie elementy są świetnie spasowane nic nie wystaje, nie ma też nieestetycznych szczelin pomiędzy połączeniami poszczególnych części obudowy. Na pochwałę zasługuje również sztywność konstrukcji, nic się nie ugina ani nie trzeszczy. 

 Test smartfona Imperius Alpha MT7017

Przód smartfonu to w głównej mierze pięciocalowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, otoczony cienką, czarną ramką umieszczoną po bokach wyświetlacza. Nieco szerszą ramkę znajdziemy natomiast pod wyświetlaczem, w której to umieszczono trzy podświetlane, dotykowe przyciski, typowe dla urządzeń z systemem Android. Nad ekranem po prawej stronie zamontowano kamerę 5Mpix, oraz sensor zbliżeniowy i natężenia światła, a pośrodku  znajduje się głośnik. 

Oprócz trzech przycisków dotykowych o których już wspominaliśmy, smartfon wyposażony jest jeszcze w dwa przyciski mechaniczne umieszczone na bocznych krawędziach urządzenia. Są to przycisk zasilania oraz belka  regulacji głośności.

Test smartfona Imperius Alpha MT7017

Test smartfona Imperius Alpha MT7017

Tylna obudowa smartfonu wykonana jest z czarnego, błyszczącego tworzywa, które niestety jest zbyt śliskie i podatne na pozostawianie na nim mało estetycznych odcisków palców. W górnej części smartfonu umieszczona została całkiem niezła kamera o rozdzielczości 8Mpix z autofokusem oraz diodą błyskową, natomiast w jej dolnej części znajdziemy stereofoniczny głośnik. 

Test smartfona Imperius Alpha MT7017

Wraz z smartfonem otrzymujemy poręczne etui, w pełni eliminujące wymienione powyżej wady tylnej obudowy. Na pochwałę zasługuje jego bardzo dobre spasowanie z smartfonem, oraz dodatkowa ochrona złącza USB oraz słuchawek. 

Test smartfona Imperius Alpha MT7017

Jeżeli jesteśmy już przy złączach, to tak jak wspomnieliśmy smartfon IMPERIUS ALPHA MT7017 wyposażono w złącze USB, służące zarówno do komunikacji jak i do ładowania urządzenia, oraz w złącze słuchawkowe. 

Po zdjęciu tylnej obudowy otrzymujemy dostęp do dwóch slotów na katy SIM, oraz czytnika kart microSD. Telefon umożliwia zamontowanie jednocześnie dwóch kart SIM z tym że tylko jedna z nich może służyć do transmisji danych. Z kolei rozmowy telefoniczne możemy prowadzić z obu kart. Karty pracują w systemie  WCDMA 2100/850 i GSM 850/900/1800/1900.

 Test smartfona Imperius Alpha MT7017

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej, jak zwykle  przyszedł czas na uruchomienie urządzenia .

Pierwszą czynnością jaką należy zrobić to umieścić kartę lub karty SIM w odpowiednich slotach. Do testów wykorzystałem karty dwóch operatorów Orange oraz Multimedia Polska działającą na nadajnikach sieci Play. Należy tu jedynie pamiętać, że jeżeli korzystamy z dwóch kart SIM to do transmisji danych możemy wykorzystać jedynie slot nr.1. 

Po włożeniu kart i uruchomieniu smartfona, zostałem poproszony o podanie pinów i mogłem rozpocząć pracę z urządzeniem.

Smartfonem zarządza system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.2.1, z autorską nakładką firmy Media-Tech, mającą za zadanie upodobnić interfejs telefonu do urządzeń wiodących firm i tym samym uczynić go bardziej przyjaznym dla użytkownika. 

1menu1     Test smartfona Imperius Alpha MT7017

O ile do wyglądu zastosowanej nakładki jak i jej funkcjonalności nie mam żadnych zastrzeżeń, to wiele do życzenia pozostawia jej tłumaczenie na język polski. Możemy jedynie liczyć że producent poprzez jakąś aktualizację poprawi tą niedogodność.

Test smartfona Imperius Alpha MT7017    Test smartfona Imperius Alpha MT7017

Smartfon już po uruchomieniu posiada pokaźny zestaw zainstalowanych aplikacji, pozwalających na pełne wykorzystanie jego  możliwości. Ponieważ działanie aplikacji nie jest przedmiotem tego testu skupimy się jedynie na przedstawieniu tych najważniejszych.  

Telefon - aplikacja ta posiada trzy zakładki.

Pierwszą z nich jest zakładka telefon, w której to znajdziemy czytelną klawiaturę numeryczną z dużymi i funkcjonalnymi przyciskami z którymi nawet starsze osoby nie będą miały problemów.

 Test smartfona Imperius Alpha MT7017    Test smartfona Imperius Alpha MT7017

Kolejne dwie zakładki to Rejestr połączeń i Ulubione (czyli książka telefoniczna). Kontakty w książce możemy wyszukiwać przewijając listę lub poprzez wyszukiwarkę. 

Internet - czyli przeglądarka internetowa. Jest to standardowa przeglądarka systemu android, tak więc nie ma sensu poświęcać jej zbyt dużo czasu. Najważniejsze że działa bardzo szybko a strony otwierają się poprawnie. Możemy również bardzo szybko przełączać się pomiędzy wersjami strony mobilną i komputerową.

Test smartfona Imperius Alpha MT7017     Test smartfona Imperius Alpha MT7017

FM Radio -  IMPERIUS ALPHA MT7017 posiada wbudowany tuner FM umożliwiający po podłączeniu dołączonego zestawu słuchawek, na odbiór naziemnych stacji radiowych. Domyślna aplikacja umożliwia nam automatyczne lub ręczne wyszukiwanie stacji radiowych oraz tworzenie własnych list wraz z nadawaniem im nazw. Ciekawą funkcją aplikacji jest  możliwość nagrywania audycji radiowych na wewnętrzną pamięć smartfona.

Test smartfona Imperius Alpha MT7017     Test smartfona Imperius Alpha MT7017

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone