Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

  480-8  button 2

IMPERIUS EN3RGY MT7013 - czyli smartfon dla osób wymagających od telefonu długiej pracy bez konieczności częstego ładowania baterii.

Jak wiemy, dla jednych w smartfonie najważniejszy jest duży ekran, dla innych szybki procesor czy dobry aparat, są jednak osoby dla których najważniejsza jest jednak, jak najdłuższa  praca bez konieczności ciągłego podłączania ładowarki. Właśnie dla tej ostatniej grupy osób firma Media Droid kieruje swój smartfon oznaczony symbolem MT7013 Imperius EN3RGY. Czy mocna bateria to jedyne jego atuty???. Na tak postawione  pytanie znajdziecie odpowiedź czytając dzisiejszy test smartfonu Media Droid IMPERIUS EN3RGY MT7013

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Smartfon IMPERIUS EN3RGY MT7013, podobnie jak i pozostałe smartfony tego producenta zapakowany został w solidne tekturowe pudełko w białym kolorze, na wierzchu którego umieszczono logo Media Droid, duży napis informujący o znajdującym się wewnątrz modelu smartfona oraz ikonki informujące nas w graficzny sposób o jego specyfikacji technicznej. Bardziej szczegółowe dane wraz ze zdjęciami urządzenia, tradycyjnie znajdziemy na spodzie pudełka, informacje te nadrukowane zostały w dwóch językach polskim oraz angielskim.

Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013   Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

Przejdźmy teraz do zawartości.

Smartfon otrzymujemy wraz z  litowo-polymerową baterią o pojemności 3500mAh, ładowarką z wyjściem USB, kablem USB - służącym do połączenia smartfonu z komputerem i ładowarką, stereofoniczne słuchawki wraz z mikrofonem, oraz kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi. 

Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

Zajmijmy się teraz  wykonaniem smartfonu.

Firma Media Tech przyzwyczaiła nas do tego, że przywiązuje dużą wagę do jakości wykonania swoich urządzeń. Nie inaczej jest też w przypadku testowanego smartfonu Imperius EN3RGY. 

Przedni panel w głównej mierze stanowi 4,3 calowy wyświetlacz  qHD IPS, o rozdzielczości 540x960 punktów, pod którym umieszczono cztery dotykowe, podświetlane przyciski, typowe dla urządzeń z systemem android. Nad ekranem tradycyjnie znajdziemy głośnik słuchawki oraz przednią kamerę  o rozdzielczości 0,3Mpix. Nie zabrakło również wbudowanych sensorów światła, zbliżenia, położenia oraz przyspieszenia.

 Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

Oprócz trzech przycisków dotykowych o których już wspominaliśmy, smartfon wyposażony jest jeszcze w mechaniczny przycisk Power umieszczony na górnej krawędzi telefonu

Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

oraz belkę regulacji głosu którą to z kolei znajdziemy po prawej stronie urządzenia. 

Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

Tylna obudowa smartfonu wykonana jest z czarnego tworzywa którego struktura nie tylko ciekawie się prezentuje ale przede wszystkim zabezpiecza telefon przed wyślizgnięciem się z dłoni. Dodatkowym atutem jest też odporność zastosowanego materiału na wszelkiego rodzaju zarysowania oraz nieestetyczne odciski palców. Jedyne obawy może stanowić trwałość ramki łączącej wyświetlacz z tylną pokrywą. Jest ona wykonana z plastiku pomalowanego na grafitowy kolor. Pomimo że wygląda to bardzo ciekawie to niestety już po kilku dniach użytkowania smartfona, zaczynają pojawiać się na jej dolnej części widoczne zarysowania przez które przebija biel plastiku. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem pozostaje więc zaopatrzenie się od razu w odpowiednie etui ochronne. 

W górnej części smartfonu umieszczona została kamera o rozdzielczości 5Mpix z autofokusem oraz diodą Flash, natomiast w dolnej części znajdziemy głośnik wykorzystywany podczas odtwarzania muzyki czy też filmów. Na plus możemy zaliczyć jakość tego głośniczka który to gra naprawdę głośno.

Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

Jeżeli chodzi o złącza w jakie wyposażony jest smartfon MT7013, to nie ma tu żadnego zaskoczenia. Na dolnej krawędzi tradycyjnie znajdziemy złącze USB, służące zarówno do komunikacji jak i ładowania telefonu, natomiast na górnej złącze słuchawkowe 

Po zdjęciu tylnej obudowy otrzymujemy dostęp do dwóch slotów na karty SIM, obsługujące standard WCDMA 2100/900 i GSM 850/900/1800/1900 oraz czytnika kart microSD. 

 Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

Kolejnym atutem smartfonu Imperius EN3RGY jest duża sztywność obudowy i świetne spasowanie elementów. Wszystkie krawędzie zostały zaokrąglone, nie ma też odstających elementów a smartfon pod naciskiem nie wykazuje żadnego uginania. Jedyne do czego można by mieć zastrzeżenia to waga i grubość smartfonu. Smartfon waży aż 184g a jego grubość wynosi 11,8mm. Jest to spowodowane zastosowaniem bardzo pojemnej baterii, jak zawsze coś za coś, albo cienki telefon z słabszą baterią, albo lepsza bateria kosztem wagi i wymiarów urządzenia. Tutaj każdy musi zdecydować na czym mu bardziej zależy.

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej, jak zwykle  przyszedł czas na uruchomienie urządzenia .

Pierwszą czynnością jaką należy zrobić to umieścić kartę lub karty SIM w odpowiednich slotach. Do testów wykorzystałem karty dwóch operatorów Orange oraz Multimedia Polska działającą na nadajnikach sieci Play. Smartfon  współpracuje również z  kartami Aero2. 

Po włożeniu kart i uruchomieniu smartfona, zostałem poproszony o podanie pinów i mogłem rozpocząć pracę z urządzeniem.

Smartfonem zarządza system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.1.2

 Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013 Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

System z wyjątkiem kilku drobnych modyfikacji graficznych nie różni się zbytnio od czystej instalki systemu Android.  Producent nie zdecydował się na wprowadzenie własnej nakładki systemowej dlatego też mamy tu do czynienia z typowym androidowym pulpitem.

Jak widać na powyższych zdjęciach, tłumaczenie systemu nie jest niestety najmocniejszą stroną smartfonu Imperius EN3RGY, możemy jedynie liczyć że producent w przypadku wypuszczenia jakiejś aktualizacji poprawi ten problem.

Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013  Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013    

Smartfon już po uruchomieniu posiada kilka zainstalowanych aplikacji.

Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013  Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

W większości są to typowe aplikacje instalowane wraz z systemem. Ponieważ każdy kto miał kiedykolwiek coś do czynienia z androidem bardzo dobrze orientuje się w ich działaniu, dlatego też nie ma sensu ich jakoś szczególnie opisywać. Poniżej przedstawię jedynie te naszym zdaniem najistotniejsze.

Telefon - aplikacja ta posiada trzy zakładki.

Pierwszą z nich jest zakładka telefon, w której to znajdziemy czytelną klawiaturę numeryczną z dużymi i funkcjonalnymi przyciskami z którymi nawet starsze osoby nie będą miały problemów. Po wybraniu numeru zostaniemy poproszeni o podanie z której karty SIM chcemy skorzystać i możemy rozpocząć rozmowę.

Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013  Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

Kolejne dwie zakładki to Rejestr połączeń i  książka telefoniczna. Kontakty w książce możemy wyszukiwać przewijając listę lub poprzez wyszukiwarkę. 

Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013  Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

SMS/MMS - jeżeli będziecie chcieli wysłać wiadomość SMS lub MMS musicie skorzystać z tej właśnie aplikacji. W tym wypadku do wprowadzenia wiadomości używamy klawiatury systemowej, możemy również skorzystać z funkcji rozpoznawania mowy. Jeżeli w telefonie zainstalowaliśmy dwie karty SIM, będziemy też mogli wybrać z usług którego operatora będziemy korzystali.

Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013  Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

Przeglądarka internetowa. Jest to standardowa przeglądarka systemu android, tak więc nie ma sensu poświęcać jej zbyt dużo czasu. Najważniejsze że działa  szybko a strony otwierają się poprawnie. Możemy również bardzo szybko przełączać się pomiędzy wersjami strony mobilną i komputerową.

Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013  Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

FM Radio i Latarka  

 Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013  Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone