Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

  Test smartfonu Manta Quad Titan MS5001  button 2

Manta Quad Titan MS5001 - czyli kolejny mocny smartfon oferowany w przystępnej cenie. 

Jakiś czas temu, na łamach naszego portalu, prezentowaliśmy test smartfonu IMPERIUS ALPHA MT7017, oferowanego przez polską firmę Media-Tech. Ponieważ od razu zaczął on cieszyć się dużym zainteresowaniem ze strony konsumentów, szybko doczekaliśmy się  odpowiedzi ze strony kolejnego krajowego producenta, tym razem firmy Manta S.A. , która to wprowadziła na rynek niemal bliźniaczy model tego smartfonu, oznaczony symbolem  Quad Titan MS5001. Dzisiaj przekonamy się czy jest on równie dobry a może i lepszy od produktu konkurencji.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Smartfon Manta Quad Titan MS5001, otrzymujemy zapakowany w twarde, kartonowe pudełko, utrzymane w kolorystyce charakterystycznej dla wszystkich produktów tego producenta. Na jego wierzchu umieszczono duże zdjęcie smartfonu, jego nazwę oraz ikonki z najważniejszymi parametrami technicznymi, natomiast na spodzie tradycyjnie znajdziemy pełną  specyfikację techniczną, tym razem w dwóch językach, polskim i angielskim oraz dane adresowe producenta.

Manta Quad Titan MS5001   Manta Quad Titan MS5001

Przejdźmy teraz do zawartości.

Smartfon otrzymujemy wraz z  litowo-jonową baterią o pojemności 2020 mAh, ładowarką, kablem USB - służącym do połączenia smartfonu z komputerem i ładowarką, stereofonicznymi słuchawkami wraz z mikrofonem, etui na telefon oraz kartą gwarancyjną i instrukcją obsługi. 

Manta Quad Titan MS5001

Wykonanie smartfonu.

Smartfon Manta Quad Titan MS5001, podobnie jak i wspomniany na wstępie konkurencyjny model IMPERIUS ALPHA MT7017, może pochwalić się bardzo dobrym wykonaniem, stojącym naprawdę na wysokim poziomie. Jeżeli położymy oba smartfony obok siebie, to na pierwszy rzut oka ciężko będzie je od siebie odróżnić. Jedyne różnice to przycisk Power który umieszczony jest w innym miejscu przednia kamera zainstalowana po lewej stronie, oraz tylna obudowa, która to wykonana została z innego materiału. Smartfon Manty  jest bardzo solidną konstrukcją, wszystkie elementy są świetnie spasowane, nic nie wystaje, nie ma też nieestetycznych szczelin pomiędzy połączeniami poszczególnych części obudowy. Na pochwałę zasługuje również sztywność konstrukcji, nic się nie ugina ani nie trzeszczy. Elegancki design to kolejny element przemawiający na korzyść tego smartfona, który to naprawdę może się podobać. 

Przód smartfonu to przede wszystkim pięciocalowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, otoczony cienką, czarną ramką umieszczoną po bokach wyświetlacza. Nieco szerszą ramkę znajdziemy pod i nad wyświetlaczem. Smartfon wyposażono w trzy podświetlane, dotykowe przyciski, typowe dla urządzeń z systemem Android, umieszczone pod ekranem. Z kolei nad ekranem po lewej stronie zamontowano kamerę 5Mpix, oraz sensor zbliżeniowy i natężenia światła. Tradycyjnie po środku znajduje się głośnik. 

front

Oprócz trzech przycisków dotykowych o których już wspominałem, smartfon wyposażony jest jeszcze w dwa przyciski mechaniczne, umieszczone na krawędziach urządzenia. Przycisk power znajdziemy nad ekranem natomiast belkę regulacji głosu po prawej stronie smartfona.

Manta Quad Titan MS5001

Manta Quad Titan MS5001 

Tylna obudowa smartfonu wykonana jest z czarnego matowego tworzywa, które w dotyku sprawia wrażenie jakby lekko podgumowanego. Obudowa ta nie tylko lepiej się prezentuje w porównaniu do tej z konkurencyjnego modelu, ale przede wszystkim zapewnia pewniejsze trzymanie telefonu w dłoni. Pozostałe elementy nie uległy zmianie, tak więc w górnej części smartfonu znajdziemy kamerę o rozdzielczości 8Mpix z autofokusem oraz diodą błyskową, natomiast w jej dolnej części, głośnik przydatny podczas słuchania muzyki czy tez odtwarzania filmów..

Manta Quad Titan MS5001

Jeżeli chodzi o złącza w jakie wyposażony jest smartfon, to nie ma tu zaskoczenia. Na dolnej krawędzi tradycyjnie znajdziemy złącze USB, służące zarówno do komunikacji jak i ładowania telefonu, natomiast na górnej złącze słuchawkowe

Po zdjęciu tylnej obudowy otrzymujemy dostęp do dwóch slotów na karty SIM, obsługujących standard WCDMA 2100/900 i GSM 850/900/1800/1900 oraz czytnika kart microSD. 

 Manta Quad Titan MS5001

Wraz z smartfonem otrzymujemy etui ochronne, wykonane z tego samego materiału co tylna obudowa smartfonu. Jest ono wykonane w ten sposób że chroni jedynie rogi smartfona i tylną obudowę, nie posiada natomiast ochrony bocznych krawędzi czy też gniazda USB i gniazda słuchawek. Ciekawym rozwiązaniem jest za to otwierana klapka mająca służyć jako podpórka, pozwalająca na postawienie smartfonu na biurku np. w celu oglądania filmu.

Manta Quad Titan MS5001

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej, jak zwykle  przyszedł czas na uruchomienie urządzenia .

Pierwszą czynnością jaką należy zrobić to umieścić kartę lub karty SIM w odpowiednich slotach. Do testów wykorzystałem karty dwóch operatorów Orange oraz Multimedia Polska działającą na nadajnikach sieci Play. Smartfon  współpracuje również z  kartami Aero2. 

Po włożeniu kart i uruchomieniu smartfona, zostałem poproszony o podanie pinów i mogłem rozpocząć pracę z urządzeniem.

Smartfonem zarządza system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.2.2

 Manta Quad Titan MS5001  Manta Quad Titan MS5001

Producent nie pokusił się w tym wypadku o jakąś autorską nakładkę systemu, tak więc będziemy korzystali z tradycyjnego androidowego pulpitu. Rozwiązanie takie ma swoich zwolenników jak i przeciwników, uważam jednak że dla osób które miały wcześniej kontakt z systemem android, jest to wygodniejsze, ponieważ nie muszą od nowa uczyć się układu wszystkich funkcji. Poza tym, tak naprawdę jest to jedynie kosmetyka którą łatwo zmienić za pomocą dostępnych w sieci aplikacji, dla mnie osobiście bardziej istotną kwestią jest tłumaczenie (spolszczenie)  funkcji dostępnych w ustawieniach smartfona, które to w tym modelu stoi na wysokim poziomie.

Poniżej zdjęcia pulpitu zaraz po pierwszym włączeniu urządzenia.

Manta Quad Titan MS5001   Manta Quad Titan MS5001    

Smartfon już po uruchomieniu posiada pokaźną ilość preinstalowanych aplikacji

Manta Quad Titan MS5001   Manta Quad Titan MS5001

Manta Quad Titan MS5001

Nie będę opisywał poszczególnych aplikacji ponieważ nie to jest przedmiotem tego testu, ponadto są one wszystkie dostępne w sklepie Google Play, tak więc dla większości osób są one dobrze znane. Jedynie na co warto zwrócić uwagę to pełna wersja nawigacji MapaMap o której działaniu napiszę w dalszej części artykułu.

Teraz tylko kilka przykładowych aplikacji, tak aby móc się zapoznać z podstawowymi funkcjami smartfona.

Telefon - aplikacja ta posiada trzy zakładki.

Pierwszą z nich jest zakładka telefon, w której to znajdziemy czytelną klawiaturę numeryczną z dużymi i funkcjonalnymi przyciskami z którymi nawet starsze osoby nie będą miały problemów. Po wybraniu numeru zostaniemy poproszeni o podanie z której karty SIM chcemy skorzystać i możemy rozpocząć rozmowę.

1telefon   1telefon2

Kolejne dwie zakładki to Rejestr połączeń i  książka telefoniczna. Kontakty w książce możemy wyszukiwać przewijając listę lub poprzez wyszukiwarkę. 

1rejestr połącz   1lista numerów

SMS/MMS - jeżeli będziecie chcieli wysłać wiadomość SMS lub MMS musicie skorzystać z tej właśnie aplikacji. W tym wypadku do wprowadzenia wiadomości używamy klawiatury systemowej, możemy również skorzystać z funkcji rozpoznawania mowy. Jeżeli w telefonie zainstalowaliśmy dwie karty SIM, będziemy też mogli wybrać z usług którego operatora będziemy korzystali.

1sms   1sms2

Przeglądarka internetowa. Jest to standardowa przeglądarka systemu android, tak więc nie ma sensu poświęcać jej zbyt dużo czasu. Najważniejsze że działa  szybko a strony otwierają się poprawnie. Możemy również bardzo szybko przełączać się pomiędzy wersjami strony mobilną i komputerową.

1przeglądarka   1przegladarka2

FM Radio z funkcją nagrywania  i Latarka  

 1radio  Test smartfonu Media Droid Imperius EN3RGY MT7013

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone