Ocena użytkowników: 3 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar InactiveStar Inactive
 

Spis treści

  Goclever Fon 570Q    button 2

Goclever Fone 570Q - pierwszy, niedrogi Phablet w ofercie polskiego producenta.

Gdy niedawno prezentowaliśmy testy smartfonów z ekranami 5cali, zapewne wielu z was zastanawiało się, gdzie znajduje się granica pomiędzy smartfonem a tabletem. Szybko rosnąca  przekątna ekranów doprowadziła jednak do sytuacji, że pomiędzy tymi dwoma urządzeniami pojawiła się trzecia kategoria a mianowicie "Phablety". Po sukcesie jaki odniósł wprowadzony przez firmę Samsung, pierwszy Phablet Galaxy Note, wielu producentów, również postanowiło pójść tą drogą, wprowadzając do swojej oferty telefony z ekranami o przekątnej powyżej 5 cali. Niedawno do tego grona dołączyła też  firma Goclever, poszerzając swoją ofertę o Phablet Fone 570Q, którego test mieliśmy okazję przeprowadzić.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Goclever Fone 570Q, otrzymujemy zapakowany w solidne kartonowe pudełko, utrzymane w czarnej  kolorystyce, charakterystycznej dla produktów tego producenta. Na jego wierzchu możemy zobaczyć  duże zdjęcie smartfonu, logo producenta oraz oznaczenie znajdującego się wewnątrz modelu. Producent pokusił się również o zamieszczenie czterech ikonek, zawierających informacje o zainstalowanym w Phablecie systemie, rodzaju procesora, funkcji Dual SIM oraz przekątnej ekranu. Pozostałe parametry techniczne oraz dane kontaktowe producenta, tradycyjnie znajdziemy na spodzie pudełka.

Test Goclever Fone 570Q  Test Goclever Fone 570Q

Przejdźmy teraz do zawartości.

Phablet otrzymujemy wraz z  litowo-jonową baterią o pojemności 3200 mAh, ładowarką, kablem USB - służącym do połączenia urządzenia z komputerem , stereofonicznymi słuchawkami wyposażonymi w mikrofon, silikonowym etui na telefon oraz kartą gwarancyjną i instrukcją obsługi. Na wyposażeniu urządzenia jest też rysik, chowany w specjalnym slocie znajdującym się w prawym dolnym rogu naszego Phone 570Q.

Test Goclever Fone 570Q

Wykonanie.

Już na pierwszy rzut oka, nie sposób nie zauważyć, że Phablet Goclever Fone 570Q, wzorowany jest na wspomnianym na wstępie Samsungu Galaxy Note II.  Wzorowany to nawet za mało powiedziane, oba urządzenia są niemal identyczne i gdyby nie logo na tylnej obudowie trudno by było je odróżnić. 

Phablet pomimo iż wykonany jest z tworzywa sztucznego, jest bardzo wytrzymałą konstrukcją sprawiającą pozytywne wrażenie. Poszczególne elementy zostały starannie do siebie dopasowane, nie ma żadnych wystających elementów czy też nieestetycznych szczelin pomiędzy połączeniami. Pomimo dużej powierzchni obudowa wykazuje odpowiednią sztywność i nie wydaje nieprzyjemnych trzasków podczas jej mocniejszego naciśnięcia.

Przód smartfonu w głównej mierze stanowi  ogromny (jak na telefon), 5,7 calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, nad którym znajduje się głośnik, sensor światła, sensor zbliżeniowy oraz kamerka (niestety jedynie 0,3 Mpix). Pod ekranem znajdziemy z kolei trzy przyciski, dwa dotykowe (menu i wstecz), wyposażone w podświetlenie, oraz jeden mechaniczny (home).

Ekran otoczony jest ramką w kolorze białym, która to niestety nie należy do najcieńszych, co w połączeniu z dużym ekranem i srebrnymi krawędziami wokół urządzenia, sprawia że Phablet Fone 570Q nie należy do najzgrabniejszych urządzeń tego typu. 

Test Goclever Fone 570Q

Oprócz wymienionych przycisków znajdujących się pod ekranem, Fone 570Q wyposażony jest jeszcze w dwa przyciski mechaniczne, umieszczone na krawędziach urządzenia.

Są to belka regulacji głosu.

Test Goclever Fone 570Q

oraz przycisk zasilania.

Test Goclever Fone 570Q

Tylna obudowa urządzenia wykonana jest z gładkiego śliskiego plastiku, na którym bardzo szybko pojawiają się tłuste odciski palców co bardzo obniża walory estetyczne naszego phabletu. Sytuację nieco ratuje dołączone do zestawu silikonowe etui, które to nie tylko zapewnia pewniejszy uchwyt i zabezpiecza phablet przed uszkodzeniami mechanicznymi,  ale też w mniejszym stopniu przyjmuje odciski palców przez co są one mniej widoczne.

W górnej części tylnej obudowy,  znajdziemy kamerę o rozdzielczości 5Mpix z autofokusem oraz diodą błyskową, pod którą umieszczony został  duży napis Goclever. Phablet wyposażono również w niezły tylny głośnik, przydatny podczas słuchania muzyki czy tez odtwarzania filmów, który oferuje przyzwoitą jak na tego typu urządzenie, jakość dźwięku.

Test Goclever Fone 570Q

Jeżeli chodzi o złącza w jakie wyposażony jest Fone 570Q, to nie ma tu niespodzianek. Na dolnej krawędzi tradycyjnie znajdziemy złącze USB, służące zarówno do komunikacji jak i ładowania telefonu, natomiast na górnej, złącze słuchawkowe. Jedynym dodatkowym elementem jest slot do którego chowamy dołączony do zestawu rysik.

Po zdjęciu tylnej obudowy otrzymujemy dostęp do dwóch slotów na karty SIM, obsługujących standard WCDMA 2100/900 i GSM 850/900/1800/1900 oraz czytnika kart microSD. 

 Test Goclever Fone 570Q

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej, jak zwykle  przyszedł czas na uruchomienie urządzenia .

Pierwszą czynnością jaką należy zrobić to umieścić kartę lub karty SIM w odpowiednich slotach. Do testów tradycyjnie wykorzystałem karty dwóch operatorów Orange oraz Play. Smartfon  współpracuje również z  kartami Aero2. 

Po włożeniu kart i uruchomieniu smartfona, zostałem poproszony o podanie pinów i mogłem rozpocząć pracę z urządzeniem.

Smartfonem zarządza system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.2.1

 Test Goclever Fone 570Q  Test Goclever Fone 570Q

Po włączeniu urządzenia od razu możemy zobaczyć różnice w stosunku do produktu Samsunga. Producent w przypadku modelu Fone 570Q, zastosował praktycznie czystą wersje systemu Android, nie wprowadzając tym samym na wzór Galaxy Note, własnej nakładki systemowej. Rozwiązanie takie ma swoich zwolenników jak i przeciwników, ponieważ z jednej strony zostajemy pozbawieni pewnej dodatkowej funkcjonalności, jednak z drugiej, zyskujemy na szybkości i stabilności działania systemu

Poniżej zdjęcia pulpitu zaraz po pierwszym włączeniu urządzenia.

Test Goclever Fone 570Q  Test Goclever Fone 570Q

Goclever Fone 570Q wyposażony jest w standardowy zestaw aplikacji, instalowanych wraz z systemem Android.

Test Goclever Fone 570Q  Test Goclever Fone 570Q   

Jak widać na powyższych zdjęciach oprócz  standardowych aplikacji, znajdziemy jedynie kilka pozycji na które warto zwrócić uwagę 

Nie będę opisywał poszczególnych aplikacji ponieważ nie to jest przedmiotem naszych testów, postaram się jedynie przybliżyć kilka tych najistotniejszych 

Telefon - aplikacja ta posiada trzy zakładki.

Pierwszą z nich jest zakładka telefon, w której to znajdziemy czytelną klawiaturę numeryczną z dużymi i funkcjonalnymi przyciskami. Po wybraniu numeru zostaniemy poproszeni o podanie z której karty SIM chcemy skorzystać i możemy rozpocząć rozmowę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku gdy korzystamy z dwóch numerów telefonu np. prywatnego i służbowego, wówczas w zależności od sytuacji możemy bardzo szybko zdecydować z której karty wykonać połączenie.

Test Goclever Fone 570Q  Test Goclever Fone 570Q

Kolejne dwie zakładki to Rejestr połączeń i  książka telefoniczna. Kontakty w książce możemy wyszukiwać przewijając listę lub poprzez wyszukiwarkę. 

Test Goclever Fone 570Q  Test Goclever Fone 570Q 

SMS/MMS - jeżeli będziecie chcieli wysłać wiadomość SMS lub MMS musicie skorzystać z tej właśnie aplikacji. W tym wypadku do wprowadzenia wiadomości używamy klawiatury systemowej, możemy również skorzystać z funkcji rozpoznawania mowy. Jeżeli w telefonie zainstalowaliśmy dwie karty SIM, będziemy też mogli wybrać z usług którego operatora będziemy korzystali.

Test Goclever Fone 570Q  Test Goclever Fone 570Q  

Przeglądarka internetowa. Jest to standardowa przeglądarka systemu android, tak więc nie ma sensu poświęcać jej zbyt dużo czasu. Najważniejsze że działa  szybko a strony otwierają się poprawnie. Możemy również bardzo szybko przełączać się pomiędzy wersjami strony mobilną i komputerową.

Test Goclever Fone 570Q  Test Goclever Fone 570Q 

Ekran o przekątnej 5,7 cala, zapewnia nam całkiem niezłą przeszczeń roboczą, pozwalającą na w miarę komfortową pracę z dokumentami. Dlatego też nie mogło zabraknąć tu aplikacji pozwalających na przeglądanie i edycję dokumentów zapisanych w najpopularniejszych  formatach. Do dyspozycji mamy takie aplikacje jak "Documents To Go" czy też "Kingsoft Office".  Pracę z dokumentami, ułatwia też będący w komplecie wraz z phabletem, precyzyjny rysik.

Test Goclever Fone 570Q  Test Goclever Fone 570Q

FM Radio z funkcją nagrywania. W celu prawidłowego działania niezbędne jest podłączenie do urządzenia zestawu słuchawek będącego na wyposażeniu urządzenia, które to pełnią rolę anteny.

 Test Goclever Fone 570Q  Test Goclever Fone 570Q  

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone