Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Spis treści

  Test Smartfonu Kruger&Matz LIVE    button 2

Pomimo iż od premiery smartfonu Kruger&Matz LIVE minęło już kilka miesięcy, a w segmencie cenowym w którym jest on oferowany panuje bardzo duża konkurencja, smartfon ten nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Co stoi za sukcesem tego modelu? Mam nadzieje że dzisiejszy test pozwoli nam znaleźć odpowiedź na to pytanie.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Smartfon Kruger&Matz LIVE KM0403, otrzymamy zapakowany w czarne, prostokątne pudełko, na wierzchu którego nadrukowano logo Kruger & Matz, natomiast po bokach nazwę modelu, czyli "LIVE". Na pudełku nie znalazło się żadne zdjęcie smartfonu, tak więc bez rozpakowania pudełka, nie jesteśmy w stanie stwierdzić co tak naprawdę zawiera. Na spodniej części znajdziemy specyfikacje techniczną urządzenia oraz dane producenta. 

Test smartfonu Kruger & Matz LIVE KM0403,    

Przejdźmy teraz do zawartości.

W zestawie znajdziemy smartfon Kruger&Matz LIVE, litowo-jonowa baterię o pojemności 1800 mAh, ładowarkę USB, kabel USB - służący do połączenia smartfonu z komputerem jak również ładowarką, stereofoniczne słuchawki wraz z mikrofonem, oraz kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi. Tak więc mamy tutaj do czynienia z typowym wyposażeniem oferowanym przez większość producentów i na tym polu LIVE niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Test smartfonu Kruger & Matz LIVE KM0403

Wykonanie.

Jak się można było spodziewać, wykonanie flagowego modelu  marki Kruger&Matz, stoi na wysokim poziomie. Pomimo iż smartfon w całości wykonany jest z plastiku, to w żaden sposób nie wpływa to na stabilność konstrukcji. Wszystkie elementy są bardzo dobrze spasowane, a podczas użytkowania nie dochodzą z niego żadne trzaski czy też inne niepokojące odgłosy. 

Smartfon sprzedawany jest w dwóch kolorach czarnym i białym, my akurat otrzymaliśmy do testów egzemplarz w  kolorze czarnym.

Front smartfonu, w głównej mierze stanowi 4,5-calowy ekran IPS, o rozdzielczości 960 na 540 pikseli, otoczony czarną ramką i przykryty jednolitą taflą szkła. Rozwiązanie takie świetnie się prezentuje, ponieważ przy wygaszonym ekranie praktycznie nie widać różnicy pomiędzy ekranem a ramką, sprawiając wrażenie jakby smartfon nie posiadał ramek wokół ekranu. 

Nad ekranem tradycyjnie znajdziemy głośnik rozmów, kamerkę oraz czujnik światła i czujnik zbliżeniowy. Na uwagę zasługuje fakt, że w modelu LIVE, zastosowano kamerę do video rozmów o rozdzielczości 2Mpx. Jak wiemy w tym segmencie cenowym producenci bardzo często oszczędzają, wstawiając przeważnie słabe kamery 0,3 Mpx.

1front2

Pod ekranem umieszczono trzy przyciski dotykowe, podświetlające się na biało, oraz podłużną diodę powiadomień.  O ile podświetlane przyciski nie są rzadkością, nawet w tańszych telefonach, to dioda sygnalizacyjna, zmieniająca kolor w zależności od zdarzenia o którym nas informuje, to już element którego nie powstydziło by się większość urządzenia z wyższego segmentu.

Oprócz przycisków dotykowych o których już wspominałem, smartfon LIVE, wyposażony jest jeszcze w trzy przyciski mechaniczne umieszczone na bokach tabletu. Są to przycisk "Power" oraz przyciski regulacji głosu. 

Tylna obudowa modelu LIVE wykonana została  z gładkiego śliskiego plastiku, na którym bardzo szybko pojawiają się odciski palców, co w dużym stopniu obniża walory estetyczne tego smartfona.

W górnej części tylnej obudowy,  znajdziemy kamerę o rozdzielczości 8 Mpix z autofokusem oraz diodą błyskową, natomiast w dolnym lewym rogu umieszczono nieduży głośnik.

Test smartfonu Kruger & Matz LIVE KM0403

Jeżeli chodzi o złącza, w jakie wyposażony jest smartfon LIVE, to tradycyjnie do dyspozycji mamy złącze USB oraz złącze słuchawkowe. Oba złącza umieszczone zostały w górnej części smartfona, jednak w dość dużej odległości od siebie, tak więc równoczesne podłączenie kabla USB i słuchawek nie stanowi problemu.

Po zdjęciu tylnej obudowy otrzymujemy dostęp do dwóch slotów na karty SIM, obsługujących standard WCDMA 2100/900 i GSM 850/900/1800/1900 oraz czytnika kart microSD. W modelu LIVE zastosowano dwa rodzaje gniazd na karty SIM. Jedno gniazdo jest na karty w formacie Mini SIM, natomiast  drugie to Micro SIM, przy czym musimy pamiętać, że tylko karta umieszczona w mniejszym gnieździe, może współpracować z sieciami 3G.

 Test smartfonu Kruger & Matz LIVE KM0403,

Telefon dobrze współpracuje z siecią Aero 2.

Funkcja Dual SIM pozwala nam na jednoczesne korzystanie z dwóch kart SIM, czyli w jednym telefonie możemy mieć dwa numery np. prywatny i służbowy.  

II. Podłączenie i aplikacje

Po pozytywnej ocenie zewnętrznej, przyszedł czas na uruchomienie urządzenia .

Jeżeli umieściliśmy już kartę lub karty SIM w odpowiednich slotach nie pozostaje nam już nic innego jak włączyć naszego smartfona. 

Pierwszym ekranem jaki zobaczymy to okno z wyborem języka interfejsu. Po odszukaniu i wybraniu języka polskiego, przejdziemy do kolejnych etapów konfiguracji takich jak ustawienie konta Gmail czy też skonfigurowanie połączenia WiFi. Etapy te możemy pominąć ale radził bym jednak poświęcić te kilka chwil i od razu skonfigurować te usługi, tak aby w pełny móc korzystać z wszystkich możliwości jakie oferuje nam smartfon LIVE.

Test smartfonu Kruger & Matz LIVE KM0403,1start jezyk  Test smartfonu Kruger & Matz LIVE KM0403,1start poczta

Po zakończeniu konfiguracji telefon jest gotowy do pracy. 

Test smartfonu Kruger & Matz LIVE KM0403  Test smartfonu Kruger & Matz LIVE KM0403

Smartfonem zarządza system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.1.2

 Test smartfonu Kruger & Matz LIVE KM0403   Test smartfonu Kruger & Matz LIVE KM0403  

Jest to praktycznie czysta wersja Androida, wzbogacona jedynie o kilka detali, takich jak dodanie kolorów w menu ustawień czy też  kilku dodatkowych aplikacji i widżetów. Wersja 4.1.2 nie jest już zbyt aktualną dystrybucją tego popularnego systemu, jednak smartfon LIVE pracuje pod jej kontrolą bardzo stabilnie.

Nie zmienia to jednak faktu że od flagowego modelu, można by oczekiwać nieco bardziej aktualnego systemu.

Jak już wspominałem smartfon Kruger&Matz LIVE, oprócz standardowych aplikacji instalujących się wraz z systemem posiada kilka fabrycznie doinstalowanych przez producenta.

Test smartfonu Kruger & Matz LIVE KM0403   Test smartfonu Kruger & Matz LIVE KM0403

Nie będę opisywał tutaj poszczególnych aplikacji (ponieważ nie to jest przedmiotem naszych testów), a jedynie postaram się  przybliżyć kilka tych, moim zdaniem najważniejszych. 

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone