Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Spis treści

  zdjecie-8 1387534515    button 2

Smartfon Overmax Vertis Expi - jakość za rozsądną cenę.

Jeszcze do niedawna, myśląc o zakupie średniej klasy smartfona, trzeba było przygotować się na nie mały wydatek, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Wraz z szybkim rozwojem rynku smartfonów, zdominowanym dotychczas przez kilku największych producentów, do gry weszli nowi gracze, których produkty oferowane są w bardzo przystępnych cenach przy zachowaniu przyzwoitej jakości. Przykładem takiego smartfona jest testowany dzisiaj Overmax Vertis Expi, którego premiera odbyła się, nieco ponad miesiąc temu.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Overmax Vertis Expi, zapakowano w dość duże jak na smartfon, czarne, prostokątne pudełko, na wierzchu którego znalazło się zdjęcie urządzenia, jego nazwa, oraz logo producenta. Na spodzie tradycyjnie znajdziemy krótką specyfikację techniczną, która w tym przypadku przetłumaczona została aż na 11 języków. 

Test smartfonu Overmax Vertis Expi  

Przejdźmy teraz do zawartości.

W zestawie znajdziemy smartfon Overmax Vertis Expi, baterię o pojemności 2000 mAh, ładowarkę USB, kabel USB - służący do połączenia smartfonu z komputerem jak również ładowarką, stereofoniczne słuchawki wraz z mikrofonem, kartę gwarancyjną, instrukcję obsługi oraz miły dodatek - dwie różnokolorowe obudowy. 

Test smartfonu Overmax Vertis Expi

Wykonanie.

Smartfon sprzedawany jest w dwóch kolorach, czarnym i białym. Do naszej redakcji trafił egzemplarz w kolorze białym. Ponieważ miałem przez chwilę w rękach, również model w kolorze czarnym, muszę powiedzieć że biały prezentuje się znacznie lepiej, i jeżeli miałbym wybierać, to wybrał bym właśnie ten.

Sam telefon jeżeli chodzi o design, niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale trzeba przyznać że prezentuje się ciekawie i może się podobać. Na uwagę zasługuje bardzo dobre spasowanie elementów. Krawędzie zostały lekko zaokrąglone, dzięki czemu smartfon nie tylko lepiej się prezentuje, ale też dobrze leży w dłoni. Ciekawie wygląda również cienka listwa, łącząca front smartfona, z tylną wymienną obudową. Listwa ta wykonana została z tworzywa w kolorze srebrnym i strukturze emitującej szczotkowane aluminium, co dobrze komponuje się z białą obudową.

Pomimo iż smartfon w całości wykonany jest z tworzywa sztucznego, to nie możemy mieć żadnych zarzutów co do sztywności i trwałości konstrukcji, a podczas użytkowania nie usłyszymy też żadnych trzasków czy też innych niepokojące odgłosów dochodzących z urządzenia. 

Front smartfonu, stanowi 4,5-calowy ekran IPS 2, o rozdzielczości 960 na 540 pikseli, otoczony białą ramką i przykryty jednolitą taflą szkła. Elementem który zwrócił moją uwagę jest delikatny gzyms, dzięki któremu cała tafla jest obniżona o ok 0.5 mm. Rozwiązanie takie  ma dwie główne zalety, po pierwsze jeżeli położymy telefon ekranem do dołu, to ekran nie dotyka powierzchni i nie rysuje się, oraz folia zabezpieczająca ekran będąca już fabrycznie naklejona na wyświetlaczu nie zahacza na rogach, przez co nie ma możliwości jej przypadkowego odklejenia.

Nad ekranem tradycyjnie znajdziemy głośnik rozmów, ukryty za srebrna maskownicą, kamerkę 2Mpx, oraz czujnik światła i czujnik zbliżeniowy. 

Test smartfonu Overmax Vertis Expi

Pod ekranem umieszczono trzy przyciski dotykowe, Niestety nie są one podświetlane, jednak bardzo dobrze widoczne na białym tle.  .

Oprócz przycisków dotykowych o których już wspominałem, smartfon Overmax Vertis Expi, wyposażony jest jeszcze w trzy przyciski mechaniczne umieszczone na prawej krawędzi urządzenia. Są to przycisk "Power" oraz belka regulacji głosu. 

Test smartfonu Overmax Vertis Expi

Tylna obudowa wykonana została z przyjemnego w dotyku, ale dość śliskiego plastiku, którego zaletą jest duża odporność na pozostawiane odciski palców. Jak już wspominałem, wraz z smartfonem otrzymujemy dwie zapasowe obudowy w różnych kolorach, wykonane z tego samego rodzaju tworzywa. 

W górnej części tylnej obudowy,  znajdziemy kamerę o rozdzielczości 8 Mpix z autofokusem oraz diodą błyskową, natomiast w dolnym lewym rogu umieszczono nieduży głośnik o przeciętnej głośności i jakości dźwięku. 

Test smartfonu Overmax Vertis Expi

Jeżeli chodzi o złącza, w jakie wyposażony jest smartfon Overmax Vertis Expi, to tradycyjnie do dyspozycji mamy złącze USB, oraz złącze słuchawkowe. Oba złącza umieszczone zostały w górnej części smartfona, jednak w dość dużej odległości od siebie, tak więc równoczesne podłączenie kabla USB i słuchawek nie stanowi problemu.

Po zdjęciu tylnej obudowy otrzymujemy dostęp do dwóch slotów na karty mini SIM, obsługujących standard WCDMA 2100/900 i GSM 850/900/1800/1900, oraz czytnika kart microSD. Smartfon współpracuje poprawnie z siecią Aero 2

 Test smartfonu Overmax Vertis Expi

Funkcja Dual SIM pozwala nam na jednoczesne korzystanie z dwóch kart SIM, czyli w jednym telefonie możemy mieć dwa numery np. prywatny i służbowy.  Więcej o Dual Sim w dalszej części artykułu. 

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej, przyszedł czas na uruchomienie urządzenia .

Jeżeli umieściliśmy już kartę lub karty SIM w odpowiednich slotach, nie pozostaje nam już nic innego jak włączyć naszego smartfona. 

Dobrze jest od razu ustawić sobie język interfejsu, skonfigurować połączenie Wi-Fi, oraz wpisać ustawienia konta Gmail. Po tych czynnościach smartfon jest gotowy do pracy.

Test smartfonu Overmax Vertis Expi   Test smartfonu Overmax Vertis Expi  

Smartfonem zarządza system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.2.2, a więc jak na ten przedział cenowy, w jakim plasuje się Overmax Vertis Expi, nie jest źle. 

Test smartfonu Overmax Vertis Expi    Test smartfonu Overmax Vertis Expi

W przypadku większości urządzeń, producenci rzadko decydują się na instalacje autorskich nakładek na system  Android, i nie inaczej jest w przypadku smartfona Overmax Vertis Expi. Do dyspozycji mamy zatem praktycznie czysty system, do którego producent doinstalował kilka aplikacji, oraz wprowadził kilka kosmetycznych poprawek. Uważam że jest to w tym przypadku dobre posunięcie, ponieważ dzięki temu, system działa szybko i stabilnie, bez zbędnego obciążenia niepotrzebnymi aplikacjami. 

Poniżej możecie zapoznać się z przykładowymi aplikacjami, dostępnymi bezpośrednio po pierwszym uruchomieniu telefonu.

Test smartfonu Overmax Vertis Expi   Test smartfonu Overmax Vertis Expi   

Nie będę opisywał tutaj poszczególnych aplikacji (ponieważ nie to jest przedmiotem naszych testów), a jedynie postaram się  przybliżyć kilka tych, moim zdaniem najważniejszych. 

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone