OVERMAX QUATTOR 7 II - dopiero co tablet pojawił się na sklepowych półkach, a już mamy dla was niespodziankę w postaci pierwszego w internecie testu tego urządzenia. Zapraszam zatem do zapoznania się z naszą recenzją i wyrażenia swojej opinii na jego temat.
I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.
Tablet Overmax Quattor 7II,otrzymujemy zapakowany w nieduże tekturowe pudełko, na wierzchu którego możemy zobaczyć zdjęcie tabletu, logo firmy OVERMAX oraz nazwę modelu. Producent pochwalił się również odznaką "laur klienta odkrycie 2013r ", biorąc pod uwagę że tablet pojawił się na rynku dopiero kilka dni temu, należy domyślać się że został on przyznany poprzednikowi tego modelu czyli Overmax Quattor 7.
Zawartość opakowania.
W pudełku oprócz tabletu, znajdziemy ładowarkę sieciową, kabel USB, kabel OTG, oraz instrukcje obsługi. Tak więc pod względem wyposażenia, producent niestety niczym nas nie zaskoczył.
Wykonanie tabletu
Overmax Quattor 7II dostępny jest w trzech kolorach obudowy, czarnym, srebrnym i granatowym.
Jeżeli chodzi o samo wykonanie tabletu, to stoi ono na przyzwoitym poziomie. Metalowa obudowa, zapewnia dużą sztywność konstrukcji, dzięki czemu nic się nie ugina, a tablet nie wydaje żadnych niepokojących odgłosów w przypadku mocniejszego ściśnięcia.
Dużym plusem jest też cienka ramka nad i pod ekranem, dzięki czemu nawet osoby o mniejszych dłoniach, są w stanie wygodnie trzymać tablet w jednej ręce. Rozwiązanie takie ma jeszcze jedną zaletę, szczególnie istotną dla męskiego grona użytkowników, a mianowicie bez problemu tablet mieści się w wewnętrznej kieszeni marynarki.
Panel przedni to typowe rozwiązanie. Ekran IPS o przekątnej 7" i rozdzielczości 1024x600 pikseli, otoczony został czarną ramką, i przykryty taflą szkła. Tak jak już wspominałem tablet Overmax Quattor 7II, z założenia przystosowany jest do pracy w pionie, o czym świadczy też umiejscowienie zarówno przedniej jak i tylnej kamery.
Tył tabletu
W górnej części obudowy (przy założeniu że korzystamy z tabletu w pozycji pionowej) znajdziemy główną kamerę, wyposażoną w matrycę o rozdzielczości 2 Mpix. Pomimo iż do jej obsługi otrzymujemy dość zaawansowaną aplikację z dużą ilością ustawień, mających poprawić wygląd zdjęć, to niestety ich jakość pozostawia dużo do życzenia.
Brak autofocusa i lampy doświetlającej, sprawiają że zdjęcia wykonywane przy sztucznym oświetleniu są nie do zaakceptowania. Trochę lepiej sytuacja wygląda gdy chcemy coś sfotografować na zewnątrz przy dobrym świetle, ale i tak jakość tak wykonanych zdjęć będzie na niskim poziomie.
Tablet umożliwia również nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p, ich jakość podobnie jak jakość zdjęć znacznie jednak odbiega od naszych oczekiwań.
Overmax Quattor 7 II wyposażony został w pojedynczy głośnik, który to pomimo iż działa całkiem poprawnie to jednak nie jest w stanie zapewnić nam odpowiedniej głośności i odwzorowania wszystkich tonów, dlatego też przy zakupie tabletu, radził bym zaopatrzyć się w dobrej jakości słuchawki.
Złącza i przyciski sterujące.
Tablet Overmax Quattor 7II, wyposażono w podstawowy zestaw złącz, w skład którego wchodzą: złącze USB, złącze HDMI, złącze słuchawkowe oraz czytnik kart microSD.
Na obudowie znajdziemy również przyciski mechaniczne takie jak: "Power" oraz "belka regulacji głosu"
II. Podłączenie i aplikacje
Po wstępnej ocenie zewnętrznej, jak zwykle przyszedł czas na pierwsze uruchomienie urządzenia.
Sam start systemu jest dość szybki i już po chwili możemy rozpocząć pracę na tablecie. Ponieważ tablet uruchamia się w języku angielskim, warto od razu zmienić język na polski oraz ustawić takie elementy jak dostęp do sieci WiFi, czy też dane konta Gmail.
Tablet Overmax Quattor 7II, zarządzany jest przez system Android w wersji 4.2.2.
Wraz z systemem otrzymujemy kilka domyślnie zainstalowanych aplikacji.
Jak widzicie aplikacji nie ma zbyt dużo, jednak znalazły się w tym gronie antywirus, edytor dokumentów , czy też czytnik książek.
Pozostałe interesujące nas aplikacje możemy jak zawsze pobrać ze sklepu Google Play
Przeglądarka
Tablet Overmax Quattor 7II wyposażony jest w typową przeglądarkę systemową, dostarczaną wraz z systemem. Jej działanie jest jednak bardzo poprawne, nie ma problemów z otwieraniem stron czy też ich niewłaściwym formatowaniem. Możemy też w prosty sposób przełączać się pomiędzy ich wersją mobilną i komputerową.
- poprz.
- nast. »»