Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Spis treści

zdjecie-2 1393404847   button 2

OVERMAX QUATTOR 7 II - dopiero co tablet pojawił się na sklepowych półkach, a już mamy dla was niespodziankę w postaci pierwszego w internecie testu tego urządzenia. Zapraszam zatem do zapoznania się z naszą recenzją i wyrażenia swojej opinii na jego temat.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet Overmax Quattor 7II,otrzymujemy zapakowany w nieduże tekturowe pudełko, na wierzchu którego możemy zobaczyć zdjęcie tabletu, logo firmy OVERMAX oraz nazwę modelu. Producent pochwalił się również odznaką "laur klienta odkrycie 2013r ", biorąc pod uwagę że tablet pojawił się na rynku dopiero kilka dni temu, należy domyślać się że został on przyznany poprzednikowi tego modelu czyli Overmax Quattor 7. 

1pudełko3  1pudełko4 

Zawartość opakowania.

W pudełku oprócz tabletu, znajdziemy ładowarkę sieciową, kabel USB, kabel OTG, oraz instrukcje obsługi. Tak więc pod względem wyposażenia,  producent niestety niczym nas nie zaskoczył. 

1zestaw

Wykonanie tabletu

Overmax Quattor 7II  dostępny jest w trzech kolorach obudowy, czarnym, srebrnym i granatowym.

Jeżeli chodzi o samo wykonanie tabletu, to stoi ono na przyzwoitym poziomie. Metalowa obudowa, zapewnia dużą sztywność konstrukcji, dzięki czemu nic się nie ugina, a tablet nie wydaje żadnych niepokojących odgłosów w przypadku mocniejszego ściśnięcia.

Dużym plusem jest też cienka ramka nad i pod ekranem, dzięki czemu nawet osoby o mniejszych dłoniach, są w stanie wygodnie trzymać tablet  w jednej ręce. Rozwiązanie takie ma jeszcze jedną zaletę, szczególnie istotną dla męskiego grona użytkowników, a mianowicie bez problemu tablet mieści się w wewnętrznej kieszeni marynarki.

Panel przedni to typowe rozwiązanie. Ekran IPS o przekątnej 7" i rozdzielczości 1024x600 pikseli, otoczony został czarną ramką, i przykryty taflą szkła. Tak jak już wspominałem tablet Overmax Quattor 7II, z założenia przystosowany jest do pracy w pionie, o czym świadczy też umiejscowienie zarówno przedniej jak i tylnej kamery. 

zdjecie-1 1393404836

Tył tabletu 

1tul

W górnej części obudowy (przy założeniu że korzystamy z tabletu w pozycji pionowej) znajdziemy główną kamerę, wyposażoną w matrycę o rozdzielczości 2 Mpix. Pomimo iż do jej obsługi otrzymujemy dość zaawansowaną aplikację z dużą ilością ustawień, mających poprawić wygląd zdjęć, to niestety ich jakość pozostawia dużo do życzenia. 

1aparat

Brak autofocusa i lampy doświetlającej, sprawiają że zdjęcia wykonywane przy sztucznym oświetleniu są nie do zaakceptowania. Trochę lepiej sytuacja wygląda gdy chcemy coś sfotografować na zewnątrz przy dobrym świetle, ale i tak jakość tak wykonanych zdjęć będzie na niskim poziomie.

Tablet umożliwia również nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p, ich jakość podobnie jak jakość zdjęć znacznie jednak odbiega od naszych oczekiwań. 

Overmax Quattor 7 II wyposażony został w pojedynczy głośnik, który to pomimo iż działa całkiem poprawnie to jednak nie jest w stanie zapewnić nam odpowiedniej głośności i odwzorowania wszystkich tonów, dlatego też przy zakupie tabletu, radził bym  zaopatrzyć się  w dobrej jakości  słuchawki. 

Złącza i przyciski sterujące.

Tablet Overmax Quattor 7II, wyposażono w podstawowy zestaw złącz, w skład którego wchodzą:  złącze USB, złącze HDMI,  złącze słuchawkowe oraz czytnik kart microSD. 

1złacza 

Na obudowie znajdziemy również przyciski mechaniczne takie jak:  "Power" oraz "belka regulacji głosu"

1przyciski

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej, jak zwykle przyszedł czas na pierwsze uruchomienie urządzenia.

Sam start systemu jest dość szybki i już po chwili możemy rozpocząć pracę na tablecie. Ponieważ tablet uruchamia się w języku angielskim, warto od razu zmienić język na polski oraz ustawić takie elementy jak dostęp do sieci WiFi, czy też dane konta Gmail. 

 1startowy

Tablet Overmax Quattor 7II, zarządzany jest przez system Android w wersji 4.2.2. 

1system

Wraz z systemem otrzymujemy kilka domyślnie zainstalowanych aplikacji. 

1aplikacje   1aplikacje2

Jak widzicie aplikacji nie ma zbyt dużo, jednak znalazły się w tym gronie antywirus, edytor dokumentów , czy też czytnik książek.

Pozostałe interesujące nas aplikacje możemy jak zawsze pobrać ze sklepu Google Play

 1sklep2

Przeglądarka 

Tablet Overmax Quattor 7II wyposażony jest w typową przeglądarkę systemową, dostarczaną wraz z systemem. Jej działanie jest jednak bardzo poprawne, nie ma problemów z otwieraniem stron czy też ich niewłaściwym formatowaniem.  Możemy też w prosty sposób przełączać się pomiędzy ich wersją mobilną i komputerową.

1przeglądarka      1przegladarka3

 

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone