Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

zdjecie-1 1412330685  button 2

Początek jesieni  przyniósł nam wysyp nie tylko grzybów ale też kilku bardzo ciekawych tabletów. Jednym z nich jest Overmax Steelcore 1010 3G którego test chciałbym wam dzisiaj zaprezentować. Co zwróciło moją uwagę właśnie na ten model ?, przede wszystkim jego parametry techniczne.  Pomimo iż mamy do czynienia z tabletem budżetowym to na jego pokładzie znajdziemy ekran IPS2, moduł GPS, czterordzeniowy procesor, mocną baterię, a przede wszystkim co do tej pory było niespotykane w tabletach tej klasy, podwójny modem 3G (Dual SIM), umożliwiający nie tylko dostęp do mobilnego internetu, ale również pozwalający na wykonywanie połączeń telefonicznych w sieci GSM.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Zacznijmy od opakowania. Tablet Overmax Steelcore 1010 3G zapakowano w solidne tekturowe pudełko, zapewniające odpowiednią ochronę urządzenia podczas transportu. Stonowana kolorystyka opakowania z dużym zdjęciem urządzenia oraz podstawowymi informacjami o jego specyfikacji, sprawia dobre wrażenie i chociaż  nie wyróżnia się zbytnio na sklepowej półce to sprawia wrażenie że mamy do czynienia z profesjonalnym urządzeniem.

1pudełko1

1pudełko2

zawartość opakowania

W pudełku znajdziemy tablet Overmax Steelcore 1010 3G, ładowarkę, kabel USB, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. Jest to standardowe wyposażenie w jakie większość producentów  wyposaża swoje tablety, niemniej jednak w przypadku tego modelu liczyłem na coś więcej. Skoro tablet umożliwia nam prowadzenie rozmów telefonicznych w sieci GSM, dołączenie nawet najprostszego zestawu słuchawkowego, aż tak nie zwiększyło by końcowej ceny urządzenia a z pewnością zostało docenione przez użytkowników.

1zestaw

wykonanie  tabletu

Ponieważ tablet Overmax Steelcore 1010 3G aspiruje do miana tabletu biznesowego, projektanci dużą wagę przyłożyli do jego wykonania. Metalowa obudowa zapewniająca odpowiednią sztywność konstrukcji, bardzo dobre spasowanie poszczególnych elementów oraz bogate wyposażenie w złącza to z pewnością atuty przybliżające go do tego miana, czy jednak wszystko jest tak idealne jak wygląda na pierwszy rzut oka?. Przyglądnijmy się z bliższa najnowszej konstrukcji Overmaxa.

Front tabletu zbytnio nie zaskakuje, 10 calowy ekran IPS2, osadzony został w czarnej ramce, szerszej na górze i dole oraz węższej po bokach. Projektanci uzyskali taki efekt ścinając dość ostro boczne krawędzie tabletu w kierunku ekranu, dzięki czemu tablet wydaje się węższy niż jest w rzeczywistości i ciekawiej się prezentuje.

Nad ekranem znajdziemy dość przeciętną kamerkę 2Mpix, oraz czujnik natężenia światła. Całość przykryta został jednolitą taflą szkła na którą fabrycznie naklejono folię ochronną. 

zdjecie-1 1412330685

Tylny panel to połączenie szerokiej metalowej pokrywy z plastikową maskownicą pod która ukryte zostały dwa czytniki kart SIM, oraz czytnik kart SD. W górnej części obudowy znajdziemy też drugi z aparatów w jakie wyposażony został nasz tablet. W tym przypadku mamy do czynienia z nieco lepszą bo 5 Mpix kamerą, dodatkowo wyposażoną w diodę Flash.

Jeżeli liczycie na dobrą jakość zdjęć wykonywanych za pomocą tabletu Overmax Steelcore 1010 3G, to muszę was niestety rozczarować. Jakość zdjęć jest typowa dla większości tabletów tej klasy czyli po prostu słaba. Oczywiście zdjęcia wykonywane na zewnątrz przy dobrym oświetleniu są jeszcze do przyjęcia ale już w pomieszczeniach, nawet z wykorzystaniem Flasha są bardzo marnej jakości nie nadającej się do pokazania znajomym. 

W dolnej części obudowy znajdziemy jeszcze dwa głośniki stereo, które jak na tablet grają całkiem przyzwoicie i dość głośno. Dużym plusem jest też umieszczenie ich bliżej środka tabletu dzięki czemu nie zasłaniamy ich trzymając tablet w dłoniach.

Trzeba przyznać że projektanci  postarali się i stworzyli całkiem udaną konstrukcję która jest nie tylko wytrzymała ale może się również podobać. Jeżeli miałbym się czegoś czepiać to jedynie powierzchni tabletu która zbyt łatwo przyjmuje odciski palców oraz dość ciężkiego, szczególnie na początku otwierania klapki pod którą znajdują się czytniki kart.  

zdjecie-5-5 1412330654

zestaw złącz i wyjść 

Tym co niewątpliwie wyróżnia tablet Overmax Steelcore 1010 3G, z pośród innych tego typu tabletów, jest funkcja Dual SIM. W tylnej części obudowy pod specjalną klapką znajdziemy dwa pełnowymiarowe czytniki kart SIM, mogące współpracować z kartami wszystkich operatorów GSM w tym również z kartą bezpłatnego internetu Aero2. 

1karty sim 2

Obok gniazd na karty SIM, znajdziemy również czytnik kart microSD, dzięki któremu możemy zwiększyć pamięć naszego urządzenia o kolejne Megabajty wolnej pamięci.

1karty sim

Pozostałe złącza umieszczone zostały na górnej krawędzi tabletu i należą do nich: złącze słuchawkowe typu mini Jack, wyjście TV OUT (micro HDMI), złącze mini USB oraz złącze ładowarki.

Oprócz złącz tablet wyposażony jest jeszcze w w dwa mechaniczne przyciski: "Power" i "Back" oraz belkę regulacji głosu. 

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone