Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

 Ferguson S8-image5

Ferguson s8 - najniższa cena

Jeszcze do niedawna podejmując decyzję o zakupie tabletu, nie mieliśmy dylematu co do wyboru systemu operacyjnego który będzie nim zarządzał. Dominacja Androida była tak duża, że jedyne nad czym mogliśmy się zastanawiać to jego wersja. Sytuacja zmieniła się jednak wraz ze zniesieniem przez Microsoft opłaty licencyjnej za swój system, zarówno dla smartfonów jak i tabletów o przekątnej ekranu do 9 cali. Spowodowało to oczywiście natychmiastowy wysyp urządzeń zarządzanych systemem Windows.

Właśnie jednym z takich urządzeń jest najnowszy tablet, chyba najbardziej znanego, polskiego producenta jakim jest firma Ferguson, oznaczony symbolem S8. Ponieważ jako pierwsi  mieliśmy okazję zapoznać się z jego działaniem, już dzisiaj możemy zaprezentować wam pełny Test tabletu Ferguson S8

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet Ferguson S8 zapakowano w przyciągające wzrok, tekturowe pudełko, które trudno przeoczyć na sklepowej półce. Duże zdjęcie tabletu, logo Windows 8.1, czy znaczek intela, to tylko niektóre z elementów zdradzających nam jego zawartość. 

Ferguson S8

zawartość opakowania

Zobaczmy zatem co kryje się wewnątrz naszego pudełka.

Trzeba przyznać że wygląda to całkiem nieźle. W skład zestawu wchodzą: Tablet Ferguson S8, klawiatura Bluetooth, pełniąca jednocześnie funkcję podstawki pod tablet i etui, folia zabezpieczająca ekran, ładowarka, przewód USB do połączenia z komputerem lub ładowarką, kabel USB do podłączenia zewnętrznych akcesoriów takich jak np. myszka, pendrive, modem, itp., słuchawki oraz instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.

Jak na tablet w cenie poniżej 600zł, to pod względem wyposażenia oferuje on nawet więcej niż moglibyśmy oczekiwać.

 Cały zestaw możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

zestaw

wykonanie  tabletu

Tablet Ferguson S8, oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych, srebrnej oraz złotej. Oczywiście dotyczy to jedynie tylnej części obudowy, reszta w obu wersjach jest w kolorze czarnym. Do testów redakcyjnych otrzymałem egzemplarz w kolorze złotym, ale widziałem też wersję srebrną i wydaje mi się że kolor złoty znacznie lepiej się prezentuje, co oczywiście jest kwestią gustu i możecie mieć w tym temacie odmienne zdanie. 

 Ferguson S8-colours1

Jeżeli chodzi o design, to mam mieszane uczucia, i trudno mi się tak naprawdę zdecydować czy mi się podoba czy też nie. Kanciasty prostokąt trochę kojarzy się z pierwszymi tabletami jakie pojawiły się na rynku, jednak z drugiej strony świetnie komponuje się z kafelkami windowsa. 

Tym co od zawsze wyróżniało produkty marki Ferguson, to niezawodność i wysoka jakość wykonania. Nie inaczej jest też w przypadku testowanego dzisiaj tabletu "S8", solidna metalowa obudowa zapewniająca odpowiednią sztywność konstrukcji, wysokiej jakości tworzywo oraz świetne spasowanie poszczególnych elementów to tylko niektóre z atutów tego tabletu.

Front tabletu, pod jednolitą taflą szkła, kryje 8 calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280x800, otoczony czarną ramką w której znajdziemy jedynie przednią kamerę.  Dzięki zastosowaniu wąskich ramek przy dłuższych krawędziach ekranu, tablet pomimo 8 cali, bez problemu możemy trzymać w jednej ręce, co można uznać za jego atut.

Ferguson S8

Jeżeli chodzi o ramkę przy krótszych krawędziach, to jest ona zdecydowanie szersza, co w tym przypadku jest korzystne gdy trzymamy tablet w obu dłoniach. 

Jak widać Ferguson S8, jest to bardzo przemyślana konstrukcja kładąca duży nacisk na funkcjonalność i komfort użytkowania. Jedyne czego może brakować jeżeli chodzi o przedni panel to przycisku Windows, w jaki wyposażone jest większość tabletów działających pod kontrolą systemu Microsoftu.

Bardzo ciekawie prezentuje się panel tylni. Jak już wspominałem, jest to połączenie metalowej pokrywy z czarnymi wstawkami z tworzywa sztucznego, rozmieszczonymi na krótszych krawędziach tabletu. To właśnie w nich znajdziemy z jednej strony główną kamerkę, natomiast z drugiej dwa stereofoniczne głośniki. Tworzywo to oprócz walorów estetycznych ma za zadanie zapewnić też pewniejszy uchwyt tabletu w dłoni, z czego moim zdaniem nie do końca się wywiązuje.

Ferguson S8

Dużym atutem tabletu Ferguson S8, jest metalowa tylna pokrywa, która nie tylko nadaje odpowiednią sztywność całej konstrukcji, ale też świetnie zabezpiecza tablet przed szybkim łapaniem nieestetycznych odcisków palców, z czym jak wiecie, bardzo często nie radzą sobie produkty konkurencji, i co też najczęściej wytykamy im jako dość poważną wadę. W przypadku tabletu S8, wygląda to wręcz wzorowo, nawet po wielogodzinnym, intensywnym korzystaniu z urządzenia, tylna obudowa wygląda jak po wyjęciu z pudełka. 

Jedyne obawy można mieć tylko w stosunku do trwałości malowania, ale o tym można by coś więcej powiedzieć dopiero po kilku miesiącach użytkowania. Podczas kilku dni intensywnych testów na obudowie nie pojawiła się ani jedna rysa tak więc można mieć nadzieję że tak pozostanie. 

Youtube ferguson s8 cz.1

zestaw złącz i wyjść 

Muszę przyznać że jestem lekko zawiedziony jeżeli chodzi o tę kategorię. Ferguson wyposażony jest jedynie w czytnik kart microSD, miniUSB oraz złącze słuchawkowe.

Ferguson S8

złacze2

Jak zapewne wiecie w niektórych tabletach producenci montują już po dwa złącza USB, w tym nawet jedno pełnowymiarowe. Jest to o tyle istotne że w przypadku gdy pracujemy na tablecie podłączonym do ładowarki, nie mamy możliwości podłączenia do niego żadnych innych urządzeń typu: pendrive, modem itp. Drugim złączem którego mi tutaj bardzo brakuje jest złącze HDMI, kto z nas nie lubi oglądnąć jakiś film na dużym ekranie czy wyświetlić zdjęcia z tabletu, nie mówiąc już o możliwości podłączenia monitora i pracy jak na typowym komputerze. Co prawda trochę ratuje sytuację Intelowska technologia WiDi, pozwalająca na bezprzewodowe wyświetlanie obrazu na telewizorze, ale do pełnej funkcjonalności złącza HDMI niestety dużo jej brakuje.

Oprócz złącz, tablet wyposażony jest jeszcze w dwa mechaniczne przyciski: "Power" oraz belkę regulacji głosu.

klawiatura i etui 

Tablet Ferguson S8, sprzedawany jest wraz z dedykowanym dla niego etui z klawiaturą Bluetooth. W przeciwieństwie do większości tego typu rozwiązań, klawiatura nie jest zintegrowana z etui co pozwala nam w razie potrzeby na korzystanie z obu tych akcesoriów oddzielnie. 

Ferguson S8

Sama klawiatura jest bardzo solidnie wykonana, jej konstrukcja to połączenie metalu z dobrej jakości tworzywem sztucznym, zapewniające dużą sztywność przy zachowaniu niskiej wagi i małych gabarytów. Klawisze w układzie QWERTY, pozwalają na dość komfortowe pisanie nawet dłuższych tekstów. Oczywiście wymaga to chwili przyzwyczajenia, ponieważ są one nieco mniejsze niż w przypadku klawiatury komputera, ale już po kilku napisanych zdaniach nie będziecie mieli z tym większych problemów. Brakuje mi w niej jedynie przycisków funkcyjnych dostępnych zazwyczaj nad klawiszami numerycznymi oraz gładzika który znacznie uprościł by obsługę tabletu, nie można jednak mieć o to pretensji zważywszy na niewielkie rozmiary całego zestawu. 

W górnej części klawiatury zamontowana jest zasilająca ją bateria, którą ładujemy poprzez złącze microUSB, nie mamy niestety  informacji o jej pojemności.

Jeżeli chodzi o samo etui, to wykonane jest ono z materiału imitującego skórę, a dzięki specjalnej konstrukcji może pełnić również funkcje podstawki pod tablet. Jest to praktyczne rozwiązanie szczególnie podczas korzystania z klawiatury lub oglądania filmów wideo.  

etui

tablet i klawiatura

 

 

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone