Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

Tablet Goclever Tab R105BK    button 2 

Goclever TAB R105BK, pomimo iż jest już obecny na naszym  rynku od kilku miesięcy, nadal cieszy się dużą popularnością, a przez niektórych uważany jest nawet za najlepszy tablet w swoim segmencie cenowym. Zaciekawieni dużą ilością pochlebnych opinii na jego temat zdecydowaliśmy się przetestować produkt Firmy Goclever i podzielić się z Wami naszymi wrażeniami z użytkowania tego urządzenia.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet Goclever TAB R105BK, zapakowany został w czarne  tekturowe pudełko na którym umieszczono  logo Firmy Goclever, zdjęcie tabletu oraz podstawowe informacje dotyczące specyfikacji technicznej urządzenia.  

 Tablet Goclever Tab R105BK

Przejdźmy teraz do zawartości.

W opakowaniu znajdziemy  tablet Goclever TAB R105BK, wygodną klawiaturę Bluetooth 2.0+EDR( z wbudowaną baterią 180mAh),  pełniącą równocześnie funkcję podstawki pod tablet jak również jego przedniej obudowy, ładowarkę, kabel USB - służący do połączenia tabletu z komputerem,  kabel USB OTG, do podłączyć dodatkowych akcesoriów takich jak np. modem 3G lub pamięć USB, oraz stereofoniczne słuchawki. Na wyposażeniu znajduje się również instrukcja obsługi w języku polskim i angielskim oraz karta gwarancyjna.

Tablet Goclever Tab R105BK 

Tablet Goclever TAB R105BK dostępny jest w dwóch kolorach białym oraz grafitowym, My otrzymaliśmy do testów model w tym drugim kolorze. Obudowa tabletu to połączenie grafitowego tworzywa z którego wykonana jest oblamówka tabletu jak również wstawki po bokach tylnej obudowy, z szczotkowanym aluminium z którego wykonana jest główna część tylnej obudowy. Rozwiązanie takie nie tylko ciekawie się prezentuje ale zapewnia również pewne trzymanie się tabletu  w dłoniach i nie powoduje pozostawiania na nim mało estetycznych śladów po palcach.

Przednia część tabletu nie wyróżnia się na tle urządzeń konkurencji. 10" ekran otoczony jest czarną ramką, pośrodku której umieszczona została  kamera. 

Mocną stroną tabletu jest jego wykonanie. Wszystkie elementy zostały poprawnie spasowane, rogi tabletu są lekko zaokrąglone,  natomiast  szpary między łączeniami poszczególnych elementów obudowy są akceptowalnej szerokości.   

Tablet zachowuje odpowiednią sztywność, nic się nie ugina, nie słychać również charakterystycznych trzasków obudowy przy mocnym dociśnięciu.

 1tył 

Przejdźmy teraz do wyposażenia tabletu.

Tablet Goclever TAB R105BK, wyposażono w dwie kamery wideo, przednią 0.3 Mpix , przeznaczoną do wideo-rozmów, oraz tylną 2.0 Mpix, za pomocą której możemy wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy. Niestety pod tym względem tablet wypada bardzo słabo. Wykonane za jego pomocą  zdjęcia, nawet w bardzo dobrym oświetleniu są słabej jakości, a przesyłany obraz  podczas wideo-rozmowy pozostawia wiele do życzenia.

1kamera

Tablet posiada dwa wbudowane głośniki stereo o mocy 2x 1W, umieszczone po lewej stronie urządzenia. Jest to bardzo niefortunne rozwiązanie, ponieważ jeżeli trzymamy tablet w dłoniach, wówczas jeden z głośników jest całkowicie zasłonięty. Problem ten nie występuje oczywiście w sytuacji kiedy  zamontujemy tablet  na klawiaturze. 

Tablet Goclever Tab R105BK

Wszystkie złącza w jakie wyposażono tablet Goclever TAB R105BK, umieszczono z lewej strony urządzenia. Większość złącz za wyjątkiem gniazda słuchawek i ładowarki schowano pod specjalną klapką zabezpieczającą je przed zabrudzeniami. Tablet wyposażono w następujące złącza:  gniazdo słuchawkowe, gniazdo microUSB 2.0 OTG, czytnik kart micro SD, oraz port miniHDMI 1.4 FullHD. 

Tablet Goclever Tab R105BK 

Tablet Goclever Tab R105BK

W górnej części tabletu znajdziemy jeszcze przycisk Power służący do włączania i wyłączania tabletu oraz belkę regulacji głośności. 

W skład wyposażenia tabletu wchodzi również dołączona klawiatura.

1klawiatura

Podobnie jak sam tablet została ona również nieźle wykonana i stanowi jego uzupełnienie, pozwalając na korzystanie z tabletu jak z netbooka.

Tablet Goclever Tab R105BK

Klawiatura utrzymana jest w tej samej kolorystyce co i tablet dzięki czemu po połączeniu obu urządzeń  w całość mamy wrażenie że mamy do czynienia z jednym urządzeniem.  Na uwagę zasługuje również fakt że dzięki temu że klawiatura może pełnić rolę przedniej obudowy chroniącej wyświetlacz, nie będziemy potrzebowali dodatkowego etui na tablet. 

1zamkniety

Tablet Goclever Tab R105BK

Klawiatura wyposażona jest w całkiem wygodne jak na swój rozmiar klawisze typu wyspowego, pozwalające na w miarę komfortowe pisanie nawet dłuższych tekstów, natomiast wbudowana bateria o pojemności 180mAh nie wymaga zbyt częstego ładowania. Ładowanie baterii klawiatury odbywa się za pomocą wbudowanego w nią złącza microUSB.

Klawiatura komunikuje się z tabletem za pomocą technologi Bluetooth 4.0, zapewniającej stabilne połączenie pomiędzy oboma urządzeniami, bez względu na to czy tablet jest połączony z klawiaturą czy też leży w dalszej odległości od niej. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji kiedy podłączymy tablet do telewizora za pomocą złącza HDMI, i chcemy używać klawiatury jako pilota.

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej , przyszedł czas na pierwsze uruchomienie tabletu.

Tablet Goclever TAB R105BK, uruchamia się w czasie ok 30 sekund,  co jest  dobrym wynikiem. Po tym czasie pojawia się ekran jak na poniższym zdjęciu i tablet jest gotowy do pracy.

 Tablet Goclever Tab R105BK

Tabletem zarządza  system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.1.1. Na głównym ekranie wyświetla się duże logo Goclever oraz skróty do już fabrycznie zainstalowanych najpopularniejszych aplikacji. 

Tym co nam się od razu rzuciło w oczy to brak spolszczonego systemu, wszystkie opisy ustawień zarówno w systemie jak i w aplikacjach są w języku angielskim, co dla niektórych może być pewnym utrudnieniem. Przypuszczam że do sprzedaży trafiły już egzemplarze z Polskim językiem, tak więc proszę użytkowników o potwierdzenie tej informacji w komentarzach pod artykułem. 

Tablet Goclever Tab R105BK

Jeżeli chodzi o domyślnie zainstalowane aplikacje to od razu po włączeniu mamy możliwość korzystania z przeglądarki internetowej zarówno tej systemowej jak również przeglądarki chrome,

1przegladarka 3

uzyskujemy dostęp do poczty gmail, portalu Facebook

Tablet Goclever Tab R105BK

 YouTub,

youtube

odtwarzacza video i audio, przeglądarki zdjęć,  czytnika e-book

Tablet Goclever Tab R105BK

czy też przeglądarki dokumentów. Nie zabrakło również takich aplikacji jak Skype,

Tablet Goclever Tab R105BK

Google maps,  explorer plików czy nawet  tak popularnej gry jaką jest nadal Angry Birds. 

Tablet Goclever Tab R105BK

Oczywiście nie będziemy się rozpisywać na temat aplikacji ponieważ dzięki dostępowi do sklepu z aplikacjami Google Play, każdy użytkownik uzyskuje dostęp do setek tysięcy aplikacji, dzięki czemu bardzo szybko będzie w stanie dostosować tablet do własnych potrzeb i upodobań.  

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone