Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009  button 2

Co wybrać, Tablet czy Smartphone ?. Zapewne wielu z was zastanawia się nad tak postawionym pytaniem. Być może odpowiedzią na nie, będzie propozycja Firmy Media-Tech w postaci 7" tabletu IMPERIUS SEVEN 3G DUAL SIM, który to właśnie trafił do naszej redakcji. W dzisiejszym teście postaramy się sprawdzić jak tablet MT7009 ( takie oznaczenie kodowe otrzymał prezentowany model), sprawdzi się w podwójnej roli, czyli tradycyjnego tabletu oraz "słuchawki telefonicznej".

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet Imperius Seven 3G MT7009, zapakowany został w niedużych rozmiarów, twarde tekturowe pudełko, w kolorze białym. Na wierzchu pudełka znajdziemy logo Media Droid, duży napis z nazwą tabletu, oraz informacje o wyposażeniu tabletu, przedstawione w sposób graficzny. Szczegółowa specyfikacja techniczna znajduje się z tyłu pudełka, tam również możemy zobaczyć zdjęcia tabletu.  

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009

Przejdźmy teraz do zawartości.

W opakowaniu znajdziemy tablet MT7009, ładowarkę, kabel USB - służący do połączenia tabletu z komputerem jak również z ładowarką, kabel USB OTG, do podłączenia dodatkowych akcesoriów, takich jak np. pamięć USB lub urządzenia peryferyjne,  instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. Brakuje mi jedynie w tym zestawieniu słuchawek, które to z reguły są dołączane do tabletów. 

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009

Zajmijmy się teraz samym wykonaniem tabletu. Pomimo że obudowa w całości wykonana została z plastiku, to urządzenie wykazuje bardzo dobrą sztywność i sprawia wrażenie bardzo trwałego. Nic się nie ugina, ani nie trzeszczy jak to ma miejsce w przypadku niektórych tabletów z tej półki cenowej.

Przedni panel tabletu Imperius Seven 3G to klasyczne rozwiązanie, 7" calowy ekran osadzony jest w czarnej ramce w której zamontowano kamerę oraz dodatkowy głośnik. Konstruktorzy założyli możliwość korzystania z tabletu jako telefonu, stąd właśnie dodatkowy głośnik na przednim panelu.

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009

Panel tylny w całości wykonany został z czarnego plastiku o wyraźnej strukturze. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie ze względu na bardzo pewne trzymanie się tabletu w dłoni oraz nie pozostawanie na nim nieestetycznych śladów po palcach, czy też innych zabrudzeniach. Ponadto tworzywo z którego został wykonany wydaje się być niemalowane tylko odlane w całości, przez co obudowa tabletu jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia.

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009 

Kolej zatem na sprawdzenie wyposażenia tabletu.

Tablet Media Droid Imperius Seven 3G MT7009, wyposażono w dwie kamery wideo, przednią o rozdzielczości 2Mpix, przeznaczoną do wideo-rozmów, oraz tylną o rozdzielczości 5Mpix z autofocusem i diodą błyskową, za pomocą której możemy wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy. Pomimo niezłych parametrów nie spodziewajmy się jednak po nich zbyt wiele. 

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009

Oprócz wspomnianego już wcześniej głośnika umieszczonego na przednim panelu, tablet MT7009 wyposażono jeszcze w dwa głośniczki stereo które znajdziemy na tylnej obudowie. Niestety kolejny raz konstruktorzy popełniają ten sam błąd i umieszczają je w takim miejscu że jakbyśmy nie trzymali tablet to zawsze przynajmniej jeden z nich zasłaniamy dłonią. Problem ten sygnalizowaliśmy już podczas testów kilku modeli tabletów innych producentów.

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009

Ponieważ tablet zaprojektowany został do pracy w pionie,( głównie ze względu na funkcję dzwonienia), podczas opisu złącz trzymajmy się tej zasady.  

Na górze tabletu znajdziemy zatem włącznik urządzenia, gniazdo słuchawek oraz port USB. Na uwagę zasługuje sposób ładowania tabletu, który w tym przypadku odbywa się za pomocą portu USB, co powoduje że nie potrzeba dodatkowego złącza ładowania.

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009

Po lewej stronie tabletu umieszczono  przycisk Home oraz belkę regulacji głośności.

Pozostałe gniazda znajdziemy po zdjęciu części tylnej obudowy. 

Umieszczono tutaj dwa sloty na karty SIM oraz gniazdo kart micro SD. 

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009

Zestaw dostępnych złącz jest typowy bardziej dla telefonów niż tabletów. Tego czego nam najbardziej tutaj brakuje to wyjście HDMI, które jest już praktycznie obowiązkowe w przypadku tabletów. Brak wyjścia HDMI to jak dla mnie pierwszy minus tabletu Imperius Seven 3G MT7009

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej, jak zwykle  przyszedł czas na  uruchomienie tabletu.

Tablet Imperius Seven 3G MT7009 uruchamia się w czasie ok 30 sekund, po którym to jest już w pełni gotowy do pracy. Wynik ten napawa optymizmem, dlatego też czym prędzej przechodzimy do dalszych testów. 

Tabletem zarządza system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.1.1. Już pierwszy rzut oka na interfejs pozwala zauważyć różnice w porównaniu do typowego ustawienia ekranu, znanego z tabletów które mieliśmy okazję testować a zarządzanych przez tę samą wersję systemu Android. Jest on bardziej podobny do tego znanego z smartphonów a to ze względu na przypiętą na stałe belkę z ikonami, dzięki którym uzyskujemy dostęp do klawiatury telefonicznej, książki kontaktów oraz aplikacji SMS/MMS. Ponadto przypięto tutaj ikonę systemowej przeglądarki oraz skrót do zainstalowanych aplikacji i widżetów.

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009

Tablet Imperius Seven 3G MT7009 jak już zdążyliśmy zauważyć, oprócz podstawowych aplikacji domyślnie instalowanych z systemem, ma już fabrycznie zaimplementowane oprogramowanie służące do obsługi rozmów telefonicznych i wiadomości SMS/MMS jak również książkę kontaktów.

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009

Z ciekawszych aplikacji jakie to Producent domyślnie zainstalował na tablecie, znajdziemy jeszcze: odtwarzacz video MX Player, przeglądarkę dokumentów Kingsoft Office,

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009

Compass

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009

czy aplikację do obsługi bezprzewodowej klawiatury Bluetooth. 

Tablet umożliwia nam również dostęp do radia FM, wymaga to jednak podłączenia do tabletu zestawu słuchawek, które to jak już pisaliśmy na wstępie, nie znalazły się na wyposażeniu egzemplarza który otrzymaliśmy do testów. Na szczęście do działania radia nie są potrzebne oryginalne słuchawki, po podłączeniu  redakcyjnych słuchawek radio udało się bez problemy uruchomić. Aplikacja umożliwia ręczne lub automatyczne wyszukanie wszystkich dostępnych stacji radiowych jak również nadanie im własnych nazw.  

Test tabletu Imperius Seven 3G MT7009

Dzięki dostępowi do sklepu z aplikacjami Google Play, każdy użytkownik uzyskuje dostęp do setek tysięcy aplikacji, dzięki czemu bardzo szybko będzie w stanie dostosować tablet do własnych potrzeb i upodobań.

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone