Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

Test tabletu SnakeLAB TAB S-720  button 2

Niedawno do naszej redakcji trafił mało znany tablet polskiego producenta, noszący nazwę handlową  SnakeLAB TAB S-720. Ten 7" tablet zachęca klientów przede wszystkim swoją niską ceną oraz systemem Android 4.2. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, czy tablet w cenie poniżej 300 zł, będzie w stanie choć w podstawowym zakresie sprostać stawianym przed nim zadaniom.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet SnakeLAB TAB S-720, zapakowany został w ciemnogranatowe, prostokątne pudełko, na wierzchu którego umieszczono obrazek kostki z ikonami aplikacji a nad nim duży napis "Tablet PC".  Na próżno szukać na pudełku jakiegoś zdjęcia tabletu czy też tak podstawowej informacji jak nazwa tabletu. Również spód pudełka nie zawiera żadnych informacji o zamieszczonym wewnątrz urządzeniu. Być może w przypadku tabletów które trafiają do sklepów, doklejana jest jakaś naklejka z specyfikacją techniczną, oraz danymi producenta, jednak w egzemplarzu który otrzymaliśmy do testów niczego takiego nie ma. 

Test tabletu SnakeLAB TAB S-720

Przejdźmy teraz do zawartości.

W opakowaniu znajdziemy tablet SnakeLAB TAB S-720, ładowarkę do której należy podłączyć kabel USB będący w zestawie, kabel USB OTG do podłączenia dodatkowych akcesoriów, takich jak np. pamięć USB, oraz  instrukcję obsługi która to niestety jest jedynie w języku angielskim. Ciekawym dodatkiem niespotykanym w przypadku innych tabletów, a z pewnością już nie w tym segmencie cenowym jest spryskiwacz z płynem do czyszczenia powierzchni ekranu oraz specjalna ściereczka.

Test tabletu SnakeLAB TAB S-720

W raz z tabletem otrzymaliśmy również dedykowane dla niego specjalne etui.

 Test tabletu SnakeLAB TAB S-720

Zajmijmy się teraz samym wykonaniem tabletu.

Tablet SnakeLAB TAB S-720, pomimo iż w całości wykonany został z tworzywa sztucznego wykazuje niezłą sztywność i odporność na ściskanie czy skręcanie obudowy. Podczas użytkowania nie słychać było żadnych trzasków czy też skrzypienia plastików. Jedyne  uwagi możemy mieć do tylnej obudowy która jest wykonana ze zbyt miękkiego materiału, który to przy mocniejszym nacisku potrafi się dość mocno uginać powodując zakłócenia na wyświetlaczu.

Panel przedni to klasyczne rozwiązanie, 7" calowy ekran,  osadzony został  w czarnej ramce, nieco szerszej po bokach oraz węższej pod i nad ekranem. Zastosowanie wąskiej ramki to moim zdaniem dobre posunięcie ponieważ zmniejsza to rozmiary tabletu, przez co trzymanie tabletu w jednej ręce jest dużo wygodniejsze. Łatwiej jest też schować tablet w kieszeni marynarki czy też spodni.

Test tabletu SnakeLAB TAB S-720

Na panel przedni nasunięta została tylna obudowa. W przypadku tego modelu nie zadbano o jakieś szczególne spasowanie obu części czy też ukrywanie linii łączenia, niemniej jednak nie znajdziemy tutaj jakichś szczelin w których mogły by się zbierać zanieczyszczenia.

Tylna część obudowy, jak już wspominałem wykonana jest z plastiku pomalowanego srebrną farbą. Jej boki są gładkie natomiast środek posiada specjalną strukturę zapewniającą pewniejsze trzymanie tabletu w dłoniach, jak również zabezpieczającą przed pozostawianiem nieestetycznych odcisków palców.  Jest to całkiem niezłe rozwiązanie, patrząc zarówno pod względem praktycznym jak i estetycznym. Jedynym minusem obudowy o którym już wspominałem jest niestety jej mała sztywność w środkowej części, tak wiec trzeba uważać z naciskiem.

Test tabletu SnakeLAB TAB S-720 

Kolej zatem na sprawdzenie wyposażenia tabletu.

SnakeLAB TAB S-720, wyposażono w dwie kamery wideo, przednią o rozdzielczości 0,3Mpix, przeznaczoną do wideo-rozmów, oraz tylną również o rozdzielczości 0,3 Mpix. Niestety już tutaj wychodzą pierwsze oszczędności zastosowane przy projektowaniu tego tabletu. Parametry jakie posiadają zamontowane kamery, jak łatwo się domyślić praktycznie uniemożliwiają nam wykonywanie jakichkolwiek zdjęć. Jakość zdjęć jest taka jak z pierwszych telefonów wyposażonych w aparat, które to pojawiły się na rynku już prawie 10 lat temu. Jedyne zastosowanie dla tych kamer widzę w video-rozmowach. Przekazywany obraz jest na akceptowalnym poziomie i cechuje się niezłą jasnością. 

Test tabletu SnakeLAB TAB S-720

Tablet wyposażono w pojedyńczy głośnik umieszczony w górnym lewym rogu z tyłu obudowy. Umieszczenie głośnika w takim miejscu jest dobrym rozwiązaniem ponieważ nie powoduje przypadkowego zasłonięcia go dłońmi podczas pracy, jak to często ma miejsce w przypadku niektórych tabletów.   Szkoda jedynie że nie pomyślano o drugim głośniku, co z pewnością poprawiło by walory akustyczne tego tabletu.

 Test tabletu SnakeLAB TAB S-720

Wszystkie przyciski i złącza umieszczono z prawej strony tabletu, i tak patrząc od dołu znajdziemy: złącze USB, złącze słuchawkowe, wyjście HDMI, czytnik kart pamięci, belkę regulacji głosu oraz przycisk Power. Jak na tani tablet budżetowy w tym elemencie wypada on więc całkiem nieźle.

 Test tabletu SnakeLAB TAB S-720

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej, jak zwykle  przyszedł czas na  uruchomienie tabletu.

Czas jaki tablet potrzebuje na uruchomienie nie należy do najkrótszych, ponieważ od momentu naciśnięcia przycisku Power do pojawienia się pulpitu upływa ponad 70 sekund. 

Tabletem  zarządza system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.2.1. Obecność tak wysokiej wersji systemu to niewątpliwy atut SnakeLAB TAB S-720, jak wiemy nawet w wielu markowych urządzeniach oferowanych w znacznie wyższej cenie nie możemy doczekać się aktualizacji systemu do tej wersji. 

 SnakeLAB TAB S-720 test tabletu

Na głównym pulpicie znajdziemy zegar oraz ikony domyślnie zainstalowanych wraz z systemem aplikacji. Pasek na którym umieszczone są przyciski ekranowe, zegarek czy tez ikonka baterii jest chowany dzięki czemu możemy powiększyć sobie obszar roboczy ekranu.

Ilość domyślnie zainstalowanych aplikacji jest raczej skromna, i ogranicza się do kilku podstawowych programów.

 SnakeLAB TAB S-720 test tabletu

Systemowa przeglądarka internetowa działa bardzo sprawnie, strony otwierają się poprawnie możemy też w prosty sposób przełączać się pomiędzy ich  wersją mobilną i komputerowej.

SnakeLAB TAB S-720 test tabletu

Do dyspozycji mamy klasyczną androidową klawiaturę 

SnakeLAB TAB S-720 test tabletu

Mała ilość aplikacji zainstalowanych przez producenta, zapewne dla jednych będzie minusem ale dla innych może być zaletą, ponieważ  dzięki dostępowi do sklepu z aplikacjami Google Play, każdy użytkownik uzyskuje dostęp do setek aplikacji, dzięki czemu bardzo szybko będzie w stanie dostosować tablet do własnych potrzeb i preferencji.

SnakeLAB TAB S-720 test tabletu

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone