Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

Test tabletu Ferguson Regent TV8  button 2

Ferguson Regent TV8 - tablet przystosowany do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T.         O ile takie podzespoły jak wbudowany GPS, modem 3G czy dobry aparat fotograficzny, stają się pomału standardem w przypadku tabletów z średniej półki cenowej, to już wbudowany tuner DVB-T nadal jest rzadkością. Jednym z producentów który postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów jest firma Ferguson, która to wprowadziła na rynek 8-calowy tablet, który oprócz przyzwoitej specyfikacji technicznej może pochwalić się możliwością odbioru bezpłatnych naziemnych kanałów telewizyjnych.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet Ferguson Regent TV8, zapakowany został w miękkie, tekturowe pudełko, utrzymane w kolorystyce typowej dla produktów tego producenta. Na wierzchu pudełka, możemy zobaczyć zdjęcie tabletu, jego nazwę oraz kilka podstawowych informacji o parametrach technicznych urządzenia. Jeżeli natomiast będziemy chcieli uzyskać bardziej szczegółowe dane, dotyczące parametrów znajdującego się wewnątrz tabletu, to tradycyjnie znajdziemy je na odwrocie pudełka. 

Test tabletu Ferguson Regent TV8  Test tabletu Ferguson Regent TV8

Przejdźmy teraz do zawartości.

W opakowaniu znajdziemy tablet Ferguson Regent TV8, ładowarkę, kabel USB - służący do połączenia tabletu z komputerem, kabel USB OTG, do podłączenia dodatkowych akcesoriów, takich jak np. pamięć USB modem 3G itp., słuchawki oraz  instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną. Jest to standardowe wyposażenie stosowane przez większość producentów, tak więc w tym względzie firma Ferguson niczym nas nie zaskoczyła.

 Test tabletu Ferguson Regent TV8

Zajmijmy się teraz samym wykonaniem tabletu.

Marka Ferguson znana jest z tego że przywiązuje dużą wagę zarówno do wyglądu jak i jakości wykonania swoich produktów. Dlatego też nie jest dla nikogo zaskoczeniem że tablet Regent TV8 charakteryzuje się nie tylko ciekawym designem ale też wykonaniem stojącym na wysokim poziomie.

Tablet wyposażono w 8- calowy ekran IPS, otoczony czarną ramką o zaokrąglonych rogach w której to umieszczono 2Mpix kamerę, przeznaczoną do wdeorozmów oraz czujnik natężenia światła. Całość natomiast osadzona  została w srebrnej obudowie mającej w zamyśle imitować aluminium. Praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie głośników po obu stronach ekranu, dzięki temu podczas np oglądania telewizji na tablecie, dźwięk wydobywa się z przodu urządzenia, przez co jest bardziej wyraźny i głośny.

Test tabletu Ferguson Regent TV8

Ciekawie prezentuje się również tylna obudowa tabletu, która dzięki zastosowaniu na przeważającej części, struktury szczotkowanego aluminium  i utrzymaniu całej powierzchni w jednolitej kolorystyce, sprawia  wrażenie że mamy do czynienia z urządzeniem wyższej klasy.  Bardzo dobrze prezentuje się również podświetlane logo Ferguson umieszczone pośrodku obudowy, (coś na styl loga Apple umieszczanego na laptopach). podświetlenie to można oczywiście wyłączyć.  Całość uzupełnia niezła kamera o rozdzielczości 8Mpix, wyposażona w autofokus. Jedyne czego nam tutaj brakuje to brak diody flash która niewątpliwie poprawiła by jakość zdjęć wykonywanych przy gorszym oświetleniu.

 Test tabletu Ferguson Regent TV8

Nietypowym rozwiązaniem zastosowanym w przypadku tabletu Ferguson Regent TV8 jest rozmieszczenie złącz oraz przycisków mechanicznych. Zostały one umiejscowione na dolnej krawędzi tabletu. 

Test tabletu Ferguson Regent TV8

Patrząc od lewej strony znajdziemy złącze zasilania, złącze micro USB, przycisk home, reset, przycisk power, gniazdo HDMI, slot na karty microSDHC, oraz gniazdo słuchawek i mikrofon. Ze względu na oddzielne złącze zasilania nie ma możliwości ładowania tabletu poprzez złącze USB. 

Na prawej krawędzi tabletu znajdziemy belkę regulacji głosu.

Test tabletu Ferguson Regent TV8

Tym co wyróżnia  tablet Regent 8, na tle urządzeń konkurencji to nadajnik podczerwieni, dzięki któremu zyskujemy możliwość, wykorzystania tabletu jako pilota zdalnego sterowania dla większości naszych urządzeń RTV.  

 Test tabletu Ferguson Regent TV8

II. Podłączenie i aplikacje

Po wstępnej ocenie zewnętrznej, jak zwykle  przyszedł czas na  uruchomienie tabletu.

Główny ekran jaki zobaczymy zaraz po włączeniu, jest dość minimalistyczny. Na typowej dla Fergusona tapecie znajdziemy analogowy zegar oraz sześć aplikacji. Trzy z nich to typowe aplikacje systemu Android a mianowicie przeglądarka internetowa, galeria zdjęć oraz aparat. Kolejne trzy to z kolei autorskie aplikacje producenta tabletu do których należą DVB-T, czyli aplikacja do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, oraz dwie aplikacje przeznaczone do sterowania innymi urządzeniami RTV za pomocą tabletu. Pierwsza z nich do sterowania wykorzystuje wspomniany już nadajnik podczerwieni z kolei druga wykorzystuje połączenie sieciowe, obie aplikacje obsługują jedynie urządzenia firmy Ferguson.

Test tabletu Ferguson Regent TV8

Tabletem  zarządza system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.1.1.  

Test tabletu Ferguson Regent TV8

Tablet Ferguson Regent TV8 otrzymujemy wraz z kilkoma już zainstalowanymi aplikacjami, pozwalającymi na szybkie rozpoczęcie pracy z tabletem bez konieczności samodzielnego wyszukiwania i instalowania programów. Rozwiązanie takie jest pomocne szczególnie dla osób mających pierwszy raz do czynienia z tabletem czy tez systemem Android. 

Test tabletu Ferguson Regent TV8

Test tabletu Ferguson Regent TV8

Ponieważ większość aplikacji jest zapewne dobrze wszystkim znana, nie ma potrzeby ich bliższego przedstawiania, zresztą nie to jest przedmiotem tego testu. Skupimy się jedynie na tych, naszym zdaniem najistotniejszych.

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone