Ocena użytkowników: 4 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Inactive
 

Spis treści

Test tabletu Acer Iconia B1-710    button 2

Ponieważ po niedawnej prezentacji bardzo udanego modelu Acer Iconia  A1-810, do naszej redakcji napłynęło  dużo próśb o  podobną recenzję, mniejszego, 7 calowego tabletu tego producenta, oznaczonego symbolem Iconia B1-710, postanowiliśmy przetestować dla was ten tablet i podzielić się wrażeniami z jego użytkowania. Czy wypadnie on równie dobrze jak wspomniana już Iconia A1-810? Tego dowiecie się czytając dzisiejszy test.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet Acer Iconia Tab B1-710 otrzymaliśmy w kolorowym, tekturowym pudełku utrzymanym w zielonej kolorystyce, na wierzchu którego  umieszczono zdjęcie tabletu oraz kilka ilustracji mających budzić skojarzenia z  oferowanymi przez niego funkcjami.

1pudelko

Zawartość opakowania.

W pudełku znajdziemy  tablet Iconia B1-710, dwu częściową ładowarkę, kabel USB oraz instrukcję obsługi. Jest to bardzo minimalistyczne wyposażenie, aczkolwiek bardzo często spotykane w tym segmencie cenowym. 

Test tabletu Acer Iconia Tab B1 - 710 

Wykonanie tabletu

Jeżeli chodzi o jakość wykonania tabletu to mam mieszane uczucia. Z jednej strony do produkcji  urządzenia zastosowano dobrej jakości materiały, wszystkie elementy obudowy zostały bardzo dobrze spasowane, krawędzie pozaokrąglane, a gniazdo karty SD schowane pod specjalną klapką maskującą a zarazem chroniącą czytnik przed zabrudzeniami. Jednak z drugiej strony nie można pominąć faktu iż tylna obudowa pomimo iż wykonana została  z matowego plastiku odpornego na  zabrudzenia, charakteryzuje się zbyt małą sztywnością, która to niestety pozostawia wiele do życzenia. Nawet lekkie ściśnięcie tabletu powoduje znaczne uginanie się obudowy, a urządzenie w tym czasie wydaje  bardzo niepokojące dźwięki. Uważam że tablet tak znanego producenta jakim jest firma Acer, powinien prezentować się pod tym względem znacznie lepiej.

Panel przedni Iconi B1 nie zaskakuje nas jakimiś innowacyjnymi rozwiązaniami, czy też wyszukanym designem. Siedmiocalowy ekran otoczony został niesymetryczną czarną ramką, w której lewym górnym rogu umieszczono aparat o rozdzielczości 0,3Mpx.  Nie wiedzieć czemu ramka po lewej stronie ekranu jest znacznie szersza niż ta po prawej, zresztą podobnie sytuacja przedstawia się jeżeli chodzi o ramki pod i nad ekranem choć tutaj różnica w szerokości jest znacznie mniejsza. Rozwiązanie takie w naszym odczuciu w żaden sposób nie wpływa na zwiększenie komfortu użytkowania a  jedynie zwiększa nie potrzebnie rozmiary tabletu.

Test tabletu Acer Iconia Tab B1 - 710

Tył tabletu tak jak już wspominałem, wykonany jest z białego, gładkiego tworzywa którego słabą stroną jest  duża podatność na uginanie.

Jedynym elementem jaki znajdziemy na tylnej części tabletu jest głośnik, który to niestety został niefortunnie umieszczony w prawym dolnym rogu urządzenia, w miejscu gdzie zazwyczaj będziemy zakrywać go dłonią. 

Test tabletu Acer Iconia Tab B1 - 710

Na próżno też szukać tutaj tylnego aparatu, ponieważ  tablet Iconia B1-710 nie został w niego wyposażony. 

Złącza i przyciski sterujące. 

Tablet  Acer Iconia Tab B1-710 wyposażono w trzy mechaniczne przyciski służące do włączania i wyłączania tabletu oraz regulacji siły głosu.

Test tabletu Acer Iconia Tab B1 - 710

Z prawej strony tabletu znajdziemy złącze USB, służące zarówno do ładowania urządzenia jak i podłączenia tabletu do komputera.

Test tabletu Acer Iconia Tab B1 - 710

 Pod specjalną klapką znajdziemy natomiast czytnik kart microSD. 

Test tabletu Acer Iconia Tab B1 - 710

Trochę szkoda że producent nie zdecydował się na zastosowanie złącza HDMI,  dzięki któremu moglibyśmy podłączyć tablet do telewizora. 

II. Podłączenie i aplikacje

Tablet przy pierwszym uruchomieniu wymaga ustawienia kilku parametrów takich jak data, godzina, strefa czasowa, język czy też dostęp do naszej sieci internetowej. Warto również od razu podać dane do konta pocztowego Gmail,  ponieważ będą one niezbędne do korzystania z niektórych  aplikacji oraz dostępu do sklepu Google Play.

Po ustawieniu wymaganych parametrów możemy rozpocząć pracę z tabletem.

 Test tabletu Acer Iconia Tab B1 - 710

Tabletem  zarządza  system operacyjny Android Jelly Bean w wersji 4.1.2.  Nie jest to już  najnowsza wersja systemu, ale wciąż na tyle aktualna, że nie musimy się obawiać iż zostaniemy pozbawieni możliwości korzystania z nowszych aplikacji. Na aktualizację do wyższej wersji raczej nie ma co liczyć, chociaż być może w tej kwestii firma Acer jeszcze czymś nas zaskoczy.

Test tabletu Acer Iconia Tab B1 - 710

Wraz z systemem otrzymujemy kilka domyślnie zainstalowanych aplikacji.  

Test tabletu Acer Iconia Tab B1 - 710

Test tabletu Acer Iconia Tab B1 - 710

Jak widać na powyższych zdjęciach, aplikacji nie ma zbyt dużo, jednak jak dla mnie jest to raczej zaleta niż wada tego tabletu, ponieważ dzięki dostępowi do sklepu Google Play, każdy uzyskuje dostęp do tysięcy zarówno płatnych jak i bezpłatnych aplikacji dzięki czemu będzie mógł zainstalować tylko te które są mu w danym momencie potrzebne, bez zbędnego zaśmiecania systemu aplikacjami z których i tak nigdy nie będzie korzystać.

1sklep2

Systemowa przeglądarka internetowa działa poprawnie, strony otwierają się szybko  i z zachowaniem odpowiedniego formatowania. Możemy też w prosty sposób przełączać się pomiędzy ich wersją mobilną i komputerową. Jedyne problemy jakie możemy napotkać  to brak obsługi Flasha. 

Test tabletu Acer Iconia Tab B1 - 710

Jeżeli chodzi o wprowadzanie tekstów, to do dyspozycji mamy klasyczną androidową klawiaturę która spisuje się całkiem przyzwoicie. Z kolei dla bardziej wymagających użytkowników, jak zawsze polecam przeglądnięcie listy tego typu aplikacji w sklepie Google Play i wybranie tej najbardziej dla siebie odpowiedniej.

Test tabletu Acer Iconia Tab B1 - 710

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone