Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Spis treści

prestigio mp4   button 2

Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G - reklamowany jest przez producenta jako tablet dla prawdziwego mężczyzny. Jego głównymi atutami mają być jakość wykonania, mocne parametry techniczne oraz ciekawy design. Zaintrygowani taką reklamą postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu modelowi i przygotować dla was test tego tabletu.

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

Tablet Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G,otrzymamy zapakowany w eleganckie czarne pudełko,  na wierzchu którego umieszczono, duże logo producenta, zdjęcie tabletu, nazwę modelu, oraz krótką specyfikację techniczną urządzenia. Pozostałe parametry techniczne oraz informacje o producencie znajdziemy na bokach i spodzie pudełka.  

Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G 

Zawartość opakowania.

W pudełku oprócz tabletu, znajdziemy dwuczęściową ładowarkę sieciową, kabel USB, kabel OTG oraz instrukcje obsługi. Miłym dodatkiem jest też skórzane etui na tablet, dodatkowo podnoszące wartość zestawu.

Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G

Wykonanie tabletu

Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G należy do grupy tabletów, mogących poszczycić się bardzo dobrym i solidnym wykonaniem. Aluminiowa obudowa, zapewnia dużą sztywność konstrukcji, dzięki czemu nic się nie ugina, a tablet nie wydaje żadnych niepokojących odgłosów w przypadku mocniejszego ściśnięcia. Poszczególne elementy obudowy zostały dobrze ze sobą spasowane a gniazda kart zabezpieczone specjalną klapką.

Panel przedni to typowe rozwiązanie. Ekran IPS o przekątnej 10.1" i rozdzielczości 1280x800 pikseli, otoczony został czarną ramką, i przykryty jednolitą taflą szkła. Nad wyświetlaczem znajdziemy też małą kamerkę o rozdzielczości 0,3 Mpix, przeznaczoną do wideo-rozmów.

Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G

Tył tabletu wykonany z gładkiego aluminium, pomalowanego na ciemnoniebieski kolor, po środku którego umieszczono srebrne logo marki Prestigio. 

 Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G

W górnej części panela znajdziemy drugą z kamer w jakie wyposażony został tablet Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G. Tym razem jest to kamerka o rozdzielczości 2 Mpix. Jeżeli  chodzi o jakość zdjęć to niestety są one bardzo słabe. O ile zdjęcia robione na zewnątrz, przy dobrym oświetleniu, są jeszcze na akceptowalnym poziomie to niestety o zdjęciach wewnątrz, przy sztucznym świetle, możemy raczej zapomnieć. Tak więc jeżeli chodzi o zastosowane kamery to jestem nieco rozczarowany, ponieważ od tabletu tej klasy i w tej cenie, należało by wymagać znacznie więcej.

Drugim elementem na który należy zwrócić uwagę, są głośniki. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to jest on na przyzwoitym poziomie, chociaż głośność mogła by być nieco wyższa. Częstym błędem projektantów, jest umieszczenie  głośników w miejscu  gdzie zazwyczaj trzymamy dłonie, co powoduje tłumienie dźwięku. Niestety i w tym przypadku projektanci nie ustrzegli się tego błędu, umieszczając oba głośniki, w pobliżu dolnych bocznych krawędzi tabletu, wprost pod naszymi palcami.

Złącza i przyciski sterujące.

Tablet Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G. wyposażono w mechaniczny przycisk Power, oraz belkę regulacji głosu. 

Wszystkie złącza z wyjątkiem czytników kart, znajdziemy z  lewej strony tabletu. Patrząc od dołu mamy: złącze USB, HDMI, złącze słuchawkowe, oraz mikrofon.

 Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G 

 W górnej części tabletu, pod specjalną klapką znajdziemy czytnik kart SD, oraz gniazdo na karty SIM.

1SIM

II. Podłączenie i aplikacje

W przypadku pierwszego uruchomienia tabletu MultiPad 4 Quantum 10.1 3G, zostaniemy przeprowadzeni przez proces wstępnej konfiguracji, za pomocą autorskiej nakładki firmy Prestigio, dzięki której ustawimy takie parametry jak: język interfejsu, połączenie wifi czy też dostęp do konta Gmail.  

 Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G

Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G 

Po ustawieniu powyższych parametrów możemy rozpocząć pracę na urządzeniu.

Już na wstępie, tablet wita nas kolorową tapetą, z widocznymi akcentami nawiązującymi do loga producenta, oraz kilkoma ikonkami preinstalowanych wraz z systemem aplikacji.

Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G

Tablet Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G, zarządzany jest przez system Android w wersji 4.2.2. Jest to co prawda, już nie najnowsza wersja systemu, ale wciąż na tyle aktualna że nie można jej niczego zarzucić

Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G

Wraz z systemem otrzymujemy kilka domyślnie zainstalowanych aplikacji. 

Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G

Aplikacji nie ma zbyt dużo, co można uznać bardziej za zaletę niż wadę, ponieważ nie jesteśmy już na wstępie zasypani mnóstwem, zupełnie niepotrzebnych programów, które jedynie obciążają nasz tablet i powodują znaczne spowolnienie jego pracy.

Dzięki dostępowi do sklepu Google Play jak również specjalnej aplikacji Prestigio Installer, która proponuje najnowsze aplikacje zgodne z MultiPadem, mamy dostęp do setek tysięcy aplikacji, tak wiec każdy znajdzie coś dla siebie.

Do preinstalowanych aplikacji na które jednak warto zwrócić uwagę  należą Office Suite w wersji Pro, służący do przeglądania i modyfikowania dokumentów biurowych, czy też Prestigio eReader dający dostęp do ponad 700 000 ebooków w 24 językach.

W przypadku tabletu MultiPad 4 Quantum nie musimy też martwić się o jego aktualizacje. Dzięki aplikacji OTA, która automatycznie pobiera najnowszą wersję firmware’u,  zawsze będziemy pewni że dysponujemy aktualną wersją oprogramowania.

Przeglądarka 

Tablet Prestigio MultiPad domyślnie wyposażono w dwie przeglądarki internetowe "Operę", oraz standardową przeglądarkę systemową. Obie aplikacje działają poprawnie, strony otwierają się szybko z zachowaniem odpowiedniego formatowania. Możemy też w prosty sposób przełączać się pomiędzy ich wersją mobilną i komputerową.

Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G

Do dyspozycji mamy też wygodną klawiaturę, wyposażoną w polskie znaki oraz przyciski numeryczne.

Test tabletu Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G

   

Wyszukiwarka  

   

Polecamy  

   
   
   
   
   
   
   
   
© Tabletradar.pl - wszelkie prawa zastrzeżone